Poznań. Na osiedlu mają zostać wycięte drzewa. Powód? "Przeszkadzają, jak jest procesja"

Na jednym z poznańskich osiedli ma zostać wyciętych dziewięć drzew. Wszystko przez to, że "stwarzają utrudnienia w komunikacji". Dodatkowo, zdaniem proboszcza parafii, przeszkadzają w procesjach. Przeciwko decyzji wpłynęło już prawie 200 wniosków.

Jak informuje telewizja WTK, administracja osiedla Kosmonautów w Poznaniu poinformowała mieszkańców o planowanej wycince dziewięciu drzew z sąsiedztwa jednego z bloków i plebanii.

Wymienione drzewa ze względu na znaczne zagęszczenie stwarzają utrudnienia w komunikacji dla przechodzących ludzi, a jedno jest przechylone i stwarza zagrożenie upadkiem

- głosi wywieszone w blokach zawiadomienie. Andrzej Bobak, kierownik administracji osiedla, w rozmowie z WTK powiedział, że inicjatorem wycinki był jeden z mieszkańców, który uzasadniał, że jest tam ciemno i dochodzi do stłuczek. Jego pomysł poparło 60 innych osób.

"Jak idziemy w Boże Ciało to drzewa przeszkadzają"

W sprawie wypowiedział się również proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów w Poznaniu. Jego zdaniem parafianie wystąpili o wycinkę, bo drzewa przeszkadzają im w procesjach.

Wiele parafian się przewróciło, żebra sobie złamało, rękę sobie złamało i to jest ten problem. (...) Parafianie wystąpili z wnioskiem, bo te drzewa przeszkadzają, jak jest procesja. Jak idziemy w Boże Ciało, to drzewa przeszkadzają. Żeby z chodnika drzewa wyrastały. No kto to widział

- powiedział w rozmowie z WTK ks. Witold Parecki. Onet.pl. podaje, że do administracji osiedla wpłynęło prawie 200 zażaleń na decyzję dotyczącą wycinki drzew.

>>> Sadzenie drzew w miastach się opłaca. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: