Nysa. Jechał pod prąd na obwodnicy. Policja szuka nieodpowiedzialnego kierowcy

Jeden z kierowców jadących obwodnicą Nysy nagrał jadący pod prąd samochód dostawczy. Niewiele brakowało, aby doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policja szuka nieodpowiedzialnego kierowcy dostawczaka.
 

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na obwodnicy Nysy, pomiędzy zjazdami na Opole i Radzikowice. Jadący tą trasą kierowca samochodu osobowego chciał wyprzedzić ciężarówkę i zjechał na lewy pas. Wówczas zobaczył, że w jego stronę zmierza jadące pod prąd auto dostawcze.

Nysa. Kierowca uciekł. Jest poszukiwany przez policję

Niewiele brakowało, a kierowca samochodu dostawczego spowodowałby zderzenie czołowe. Tragedii udało się uniknąć dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu osobowego, który zwolnił i zjechał maksymalnie na prawo. Na nagraniu widać także, że rozważnie zachował się kierowca ciężarówki. Widząc, co się dzieje, zjechał na pas awaryjny.

>>> Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Zobacz wideo

Samochód osobowy i dostawczak minęły się o kilka centymetrów. Świadkowie zdarzenia zawiadomili policję. Nieodpowiedzialnego kierowcy nie udało się zatrzymać, ale służby w dalszym ciągu go szukają - informuje Polsat News