Srebrna łyżeczka i pióro od Danuty Hübner [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]

Portal Gazeta.pl zaprasza do licytowania srebrnej łyżeczki i pióra od europarlamentarzystki Danuty Hübner. Aukcja odbywa się w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji srebrnej łyżeczki i pióra od posłanki do Parlamentu Europejskiego Danuty Hübner. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Srebrna łyżeczka i pióro od Danuty Hübner. Weź udział w licytacji>>>

Srebrna łyżeczka i pióroSrebrna łyżeczka i pióro Gazeta.pl

"Przywiozłam ją z Nikozji piętnaście lat temu.  Wtedy nie wiedziałam jeszcze, na jaką aukcję, na jaki szczytny cel łyżeczka powędruje. Cieszę się, że doczekała do tej ważnej zbiórki" - komentuje europarlamentarzystka.

O samej łyżeczce mogę powiedzieć, że jest ręcznie wykonaną w srebrze kopią swojego pierwowzoru z 1472 roku. Oryginalna łyżeczka była darem dla pary królewskiej Cateriny Cornaro i James’a II, monarchów Królestwa Cypryjskiego, z okazji ich ślubu. Co prawda Caterina, po śmierci męża ostatnia monarchini Królestwa, podobno ułatwiła przejęcie Cypru przez Weneckich Dożów, ale w literaturze nazywana jest kobietą renesansu. Tego się trzymam i polecam łyżeczkę, której oryginał znajduje się w Nikozji, w Muzeum Leventis

- wyjaśnia Danuta Hübner

"Dołączam do łyżeczki moje pióro, wierząc, że to urządzenie nie zostało jeszcze całkowicie wyparte przez długopisy" - dodaje.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej. Co to za akcja?

My, Polacy, mamy w sercach ogromne pokłady dobra i umiemy się nim dzielić.

Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP, trwało jak najdłużej. Dlatego choć 28. Finał WOŚP odbył się w niedzielę 12 stycznia, to aukcje w ramach akcji #JedenDzieńDłużej na Gazeta.pl trwają tydzień dłużej, z wielkim finałem 19 stycznia.

Aukcje już trwają! Prosimy - licytujcie!

To właśnie 19 stycznia na Gazeta.pl pokazujemy aukcje przedmiotów przekazanych specjalnie na ten cel przez znane osobistości. Mamy książkę Olgi Tokarczuk "Bieguni" z autografem, srebrną łyżeczkę i pióro od Danuty Hübner, krawat od byłego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, spacer po Sejmie i wykwintny prezent od marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książkę Donalda Tuska ze specjalną dedykacją, koncertową dżinsową kurtkę Doroty "Dody" Rabczewskiej, czy płytę z podpisem Muńka Staszczyka.

Możecie też wpłacić pieniądze do naszej puszki na Facebooku:

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na WOŚP.

Zapraszamy - zagrajmy #JedenDzieńDłużej

Więcej o: