Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego sędziów rozmawia z mediami... przez drzwi. "Zajęty jestem"

Po proteście sędziów i innych pracowników wymiaru sprawiedliwości rzecznicy dyscyplinarni sprawdzają, czy jego uczestnicy złamali przepisy. Tymczasem zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Przemysław Radzik nie chciał rozmawiać o tym z reporterem "Faktów" TVN i zatrzasnął przed nim drzwi.

Rzecznicy dyscypliny sprawdzają, za co można ukarać uczestników Marszu Tysiąca Tóg - podają "Fakty" TVN. W sobotę sędziowie i prawnicy, a także przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości z innych państw UE przeszli przez Warszawę. Protestowali przeciwko projekcie zmian ustaw sądowych, przez krytyków nazywanym "kagańcowymi". 

Niektórzy politycy obozu rządzącego sugerowali, że sędziowie mogli złamać prawo w czasie marszu. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł ocenił, że mogli złamać przepisy biorąc na marsz togi, ponieważ prawo zakazuje "używania cudzej rzeczy ruchomej". Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Piotr Schab zapowiedział, że nie można wypowiadać się zbiorowo, lecz trzeba analizować konkretne przypadki. 

Tymczasem jego zastępca sędzia Przemysław Radzik postanowił sprawy nie komentować - choć reporter "Faktów" był pod jego gabinetem. Fragment nagrania pokazano też w programie "Szkło kontaktowe". Widać na nim, jak Radzik otwiera drzwi do gabinetu, a gdy widzi w progu dziennikarza Macieja Knapika... zatrzaskuje mu drzwi przed nosem.

Reporter próbuje skłonić rzecznika do rozmowy, ale ten odpowiada tylko kilkoma słowami przez zamknięte drzwi. Odsyła do swojego przełożonego i mówi, że sam jest zajęty.

W środę dojdzie do spotkania prezydenta z marszałkiem Senatu - rozmowy zaplanowane są na godzinie 16. Andrzej Duda i Tomasz Grodzki mają rozmawiać o nowelizacji ustaw sądowych, nazywanych "kagańcowymi".

Więcej o:
Komentarze (95)
Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego sędziów rozmawia z mediami... przez drzwi. "Zajęty jestem"
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 53 razy 47

  Zaprawdę trudno zrozumieć ludzi głosujących na prawie sprawiedliwych.

 • kataryniarski

  Oceniono 38 razy 32

  Wstydzi się gęby pokazać, żeby mu na ulicy ludzie w nią nie luli z obrzydzeniem?

  Fajnie.

 • jxl82

  Oceniono 29 razy 23

  prawo zakazuje "używania cudzej rzeczy ruchomej". A taki Jarek porusza główką Adriana
  w rytm i takt Rodeo.

 • Oceniono 30 razy 22

  Po pierwsze rzecznik nie ma obowiązku byle komu odpowiadać a po drugie ma wadę wymowy: sepleni, jąka się- aktualnie ma L4 od psychiatry- a po drugie jest w jedynej słusznej i wie co robi.

 • antoszek22

  Oceniono 18 razy 16

  obstruktor generalny Zbyszek Z. nie wydał wytycznych na piśmie więc ten typ gościa nie wychyli nosa z gabinetu bez instrukcji .

 • acototak

  Oceniono 19 razy 15

  Proszę mnie nie pytać, nie wiem jeszcze jakie mam stanowisko w tej sprawie.

 • niktwazny126

  Oceniono 15 razy 13

  Zajęty, czego tu nie rozumieć. Oni z jednej strony gromadzą haki na niepokornych, z drugiej- sprzątają swoje tereny, bo zdają sobie sprawę, że wcześniej czy później prawo i sprawiedliwość ( nie PiS) otrzymają właściwą rangę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX