Osiek na Dolnym Śląsku. Świnie, które zjadły swojego właściciela, zostaną zabite

Los stada świń, które zjadły swojego właściciela na jednej z posesji w Osieku na Dolnym Śląsku, został przypieczętowany. Zwierzęta zostaną zabite, a następnie zutylizowane.

O tym, że świnie, które zjadły swojego właściciela, zostaną zabite, poinformowała "Super Express" dr Wiesława Bober, pełniąca funkcję powiatowego lekarza weterynarii. Dodała, że zwierzęta zostaną zutylizowane, a ich mięso nie trafi do sprzedaży. Stado liczy kilkanaście sztuk.

>>> Dolny Śląsk: CBŚP udaremnili próbę porwania dla okupu. Zlecił je jeden z więźniów

Zobacz wideo

Osiek na Dolnym Śląsku. Świnie zjadły rolnika. Nie wiadomo, czy jeszcze wtedy żył

Przypomnijmy, że 8 stycznia w Osieku na Dolnym Śląsku znaleziono szczątki 72-letniego mężczyzny. To, co pozostało po jego ciele, czyli kilka kości kończyn i fragmenty czaszki, znalazł jego sąsiad. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyznę zjadły świnie. Nie wiadomo jednak, czy jeszcze wtedy żył. Jedna z hipotez zakłada, że hodowca zmarł na zawał lub zasłabł i upadł, a zwierzęta zjadły go, gdy był już martwy.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do śmierci 72-latka. Jego sąsiedzi widzieli go po raz ostatni 31 grudnia 2019 roku. Twierdzą, że mężczyzna nadużywał alkoholu.

- Lubił sobie wypić, nie raz widziałam, jak leżał pijany. Może był tak zamroczony, że nie mógł się obronić przed świniami? A może leżał tak bez jakiejkolwiek świadomości, gdy go zjadały? Straszne myśli rodzi ta historia - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" kobieta mieszkająca niedaleko miejsca zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (276)
Osiek na Dolnym Śląsku. Świnie, które zjadły swojego właściciela, zostaną zabite
Zaloguj się
 • angus1000

  Oceniono 105 razy 85

  Ot sprawiedliwość. Jak człowiek zjada świnkę to dobrze jak świnki zjadły człowieka to już źle.

 • Adaś Niezgódka

  Oceniono 62 razy 46

  A mialy zdechnac z glodu? Nawet nie wykazaly sie kanibalizmem. Jak czlowiek je swinje to w pkrzadku, ale jak ta zakasi czlowiekiem by przezyc, to zaraz elektroda na leb? No niezla hipokryzja. A poza tym, to dlaczego dzialac ma tu odpowiedzialnosc zbiorowa? Moze jedna cos tam zjadla, a reszta z odraza tylko patrzyla? A zginac za to maja wszystkie...? ?

 • kmosb

  Oceniono 50 razy 40

  Po co sekcja zwłok jak po gościu zostało tylko parę kości. Trzeba przesłuchać świnie co do zaistniałej sytuacji.

 • la_bola

  Oceniono 37 razy 27

  Serio, qrwa? Niewinne, przetrzymywane w niewoli zwierzęta znalazły się w pułapce bez pożywienia, bo ich właściciel samotnik zmarł, szukały czegokolwiek do zjedzenia, i za to mają ponieść najwyższą karę?

 • muflonex

  Oceniono 28 razy 24

  Świnie, które zjadły właściciela zostaną zabite.
  Świnie, które nie zjadły, też zostaną zabite.
  Natomiast właściciele, którzy zjedzą świnie - nie.

  Moralność Kalego+

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 44 razy 24

  Nie wykonuje się kary śmierci w stosunku do tych, którzy świadomie popełniają okrutne czyny, a bez mrugnięcia oka czyni się to w przypadku świń, które przecież pozbawione są zdolności rozpoznawania dobra i zła. Co najwyżej można byłoby je zamknąć w szpitalu psychiatrycznym dla zwierząt.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 40 razy 22

  To, że zostaną zabite jest oczywiste, tak na ogół kończą świnie.
  Znacznie ciekawszą informacją byłoby, gdzie będzie można kupić kiełbasę.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 24 razy 20

  Ale za co? Za to, że były głodne i jadły co się dało?! Ale przecież go nie zabiły... Człowiek jednak jest gorszy od świni - zabija nawet wtedy, gdy NIE JEST głodny...

 • lkolesio

  Oceniono 22 razy 20

  A co tu świnie winne ? Były głodne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX