Pawe Adamowicz tu po ataku. TVN pokaza niepublikowane dotd nagranie i zdjcia

We wtorek mija rok od tragicznej mierci prezydenta Gdaska Pawa Adamowicza. Stacja TVN, za zgod rodziny zmarego, opublikowaa zdjcia i nagranie wykonane kilka minut po ataku na samorzdowca.

Na nagraniu opublikowanym przez telewizję TVN widać, że tuż po ataku dokonanym przez Stefana W. prezydent Gdaska Paweł Adamowicz był świadomy. Siedząc na scenie uciskał zranione miejsce i czekał na pomoc. Materiał pokazuje także gromadzących się wokół samorządowca ludzi. W tym samym czasie Stefan W. leżał na scenie, obezwładniony przez świadków zdarzenia. Link do nagrania można znaleźć w umieszczonym poniżej wpisie "Faktw" TVN. 

Śmierć Pawła Adamowicza. Biegli ustalają, czy Stefan W. był poczytalny

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez Stefana W. podczas gdańskiego Finału WOŚP 2019. Przeszedł operację ratującą życie, jednak pomimo starań lekarzy zmarł. Od śmierci prezydenta Gdańska minął rok, ale wciąż nie wiadomo, czy Stefan W., który zadał mu trzy ciosy nożem, trafi do więzienia czy do zakładu psychiatrycznego. Prokuratorzy zakwestionowali opinię ekspertów, którzy stwierdzili, że nożownik był niepoczytalny, dlatego powołano kolejny zespół biegłych. Postępowanie w sprawie zabjstwa Pawła Adamowicza zostało przedłużone do połowy kwietnia 2020 roku.