Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 19 stycznia sklepy będą otwarte?

Od 2020 roku obowiązują nowe zasady dotyczące wyznaczania terminów niedziel handlowych. Czy w styczniu wypada niedziela bez zakazu handlu?

Zakaz handlu dotyczy przede wszystkim dużych przedsiębiorstw takich jak Lidl, Biedronka czy Tesco oraz centrów handlowych, które zatrudniają największą liczbę pracowników. W niedzielę otwarte mogą być apteki, cukiernie, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, placówki pocztowe oraz sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. W niedziele niehandlowe często otwarte są sklepy większych sieci, takie jak Żabka czy Carrefour Express, prowadzone są one jednak za zasadzie franczyzy, a o ich otwarciu decydują poszczególni właściciele.

Niedziele handlowe 2020. Czy 19 stycznia wypada niedziela handlowa?

19 stycznia nie wypada niedziela handlowa. Niedziela bez zakazu handlu wyznaczona została jednak już 26 stycznia. Następne terminy niedzielnych zakupów wypadają dopiero 5 i 26 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Zgodnie z założeniami ustawy od 2020 roku niedziela handlowa wypada w następujących terminach: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele HandloweNiedziele Handlowe fot. gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 19 stycznia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • gienia1

  Oceniono 4 razy 4

  A czy ja kupię jajka w najbliższą niedzielę ? I gdzie, po czemu ?
  Rozchodzi mi się o takie z dwoma żółtkami. Stasiek bardzo lubi takie.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 2 razy 2

  Artykuł zawiera lokowanie produktu @jezierskiadam i w zasadzie tylko tyle z niego wynika.

 • lech40

  Oceniono 4 razy 2

  Czy w styczniu wypada niedziela bez zakazu handlu?

  Niedziela: WYPAD !

 • mariuszrozalski

  0

  Każdy pożądny polak zrobi i robi zakupy co noedziela i zdrowsze bo bez konserwantów w niemczech czechach na słowacji czy litwie a kolejki sa duże w sklepach bo polacy robją, zakupy w tych krajach

 • jezierskiadam

  Oceniono 3 razy -1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX