Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął w wypadku. Abp Gądecki: "To strata dla Kościoła w Polsce"

Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym. Przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych miał 44 lata.

O tragicznej śmierci rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie poinformowano za pośrednictwem kurii biskupiej. Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek 13 stycznia pod Polanowem w województwie zachodniopomorskim.

Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął w wypadku samochodowym. "To strata dla Kościoła w Polsce"

Jak podaje koszalininfo.pl do wypadku doszło przed godziną 17:00 na drodze wojewódzkiej numer 206. Samochód osobowy uderzył w sarnę, przez co 44-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem, które uderzyło w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej poinformowano, że w wypadku tym zginął ksiądz Wojciech Wójtowicz:

Dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza. Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem, był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał, że modli się za Wójtowicza i łączy się w bólu z rodziną i bliskimi. "To strata dla Kościoła w Polsce" - napisał

Ksiądz Wojciech Wójtowicz urodził się w 1976 roku w Miastku. Pracował jako wikariusz parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie, skąd został oddelegowany na studia na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2013 roku został rektorem Wyższego Seminarium Duchowego w Koszalinie. We wrześniu 2017 roku duchowny został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Więcej o: