Pogoda na dziś - środa 15 stycznia. W całej Polsce dużo rozpogodzeń

Pogoda na dziś - środa 15 stycznia. W środę czeka nas kolejny dzień z wysoką jak na styczeń temperaturą. Termometry pokażą w całej Polsce maksymalnie od 5 do nawet 11 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy prognozują na dziś bardzo duże rozpogodzenia. Więcej chmur może pojawić się jedynie w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Tam też przewidywane są przelotne opady deszczu.

Temperatura. Na zachodzie nawet 10-11 stopni

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest w województwie lubelskim, gdzie będzie 5 stopni oraz w województwach podlaskim i małopolskim, gdzie zapowiadanych jest 6 stopni. W Rzeszowie, Kielcach, Katowicach, Łodzi i Olsztynie termometry pokażą 7 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska, gdzie będzie 11 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest w województwie opolskim, lubuskim i zachodniopomorskim. W pozostałych regionach ma być od 8 do 9 stopni. W nocy temperatura spadnie do -2 stopni na Podhalu i Podlasiu oraz 5 stopni na Pomorzu Zachodnim.

Pogoda na dziś - środa 15 stycznia.Pogoda na dziś - środa 15 stycznia. gazeta.pl

Opady. Dziś dużo rozpogodzeń w prawie całej Polsce

W dzień synoptycy przewidują zachmurzenie małe, jedynie na Pomorzu możliwe są większe zachmurzenia. Przelotny, lokalny deszcz prognozowany jest na wybrzeżu. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia i brak opadów. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami dość silny na wybrzeżu - w porywach do 65 km/h. W wyższych partiach gór może wiać z prędkością do 80 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.