Podsumowanie 28. finału WOŚP. Jerzy Owsiak pozwał TVP. Chodzi o materiał sprzed roku

Jerzy Owsiak wstępnie podsumował 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana suma pieniędzy wrzuconych do puszek wynosi obecnie ponad 115 mln zł. Wciąż trwają aukcje. Szef fundacji poinformował też, że pozwał Telewizję Polską.

- Kiedy zamykaliśmy finał, mogliśmy powiedzieć, że deklarowana suma to 115 mln 362 tysiące. W tym momencie na koncie mamy 15 mln 461 tysiące złotych. 8 marca rozliczymy cały finał, teraz trwa liczenie pieniędzy - powiedział na konferencji Jerzy Owsiak. - Bez względu na to, czy zbierzemy więcej, czy mniej niż rok temu, to suma deklarowana, której jesteśmy pewni, jest ogromna. Będziemy mogli zrealizować to wszystko, o czym mówiliśmy w ciągu całego finału.

Jerzy Owsiak podsumowuje 28. finał WOŚP

Jerzy Owsiak w trakcie konferencji zaapelował do prezydenta, premiera i ministra zdrowia w związku z "zapaścią w polskiej służbie zdrowia". - Powinniśmy odbyć debatę narodową, to wy zawiadujecie naszymi pieniędzmi i naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tys. lekarzy, brakuje 100 tys. personelu medycznego. Tego się nie załatwi w ciągu sekundy, to zapaść systemowa - powiedział. - To wstyd dla państwa polskiego - dodał.

>>> Olek korzystał ze sprzętu WOŚP. Teraz sam zbiera pieniądze:

Zobacz wideo

Szef WOŚP podkreślił, że cały czas trwają licytacje przedmiotów przekazanych Orkiestrze. Podziękował też wolontariuszom na całym świecie. W trakcie konferencji padło pytanie o Pawła Adamowicza i to, jak o jego śmierci informowała TVP.

Pozew przeciwko TVP

- Nie oskarżam Telewizji Polskiej o śmierć Pawła Adamowicza. Celebrujemy zwycięstwo, nie tragedię, więc jeżeli możemy o tym teraz mówić, to na tej konferencji o tym mówmy - powiedział. Na końcu konferencji Owsiak poinformował, że pozwał publiczną telewizję. - Przypominacie sobie państwo, rok temu, mnie z plasteliny, kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu - powiedział.

Chodzi o satyryczny materiał, który rok temu, przed 27. finałem WOŚP, wyemitowała TVP. W animacji Barbary Pieli, tzw. "plastusiach", przedstawiono Jerzego Owsiaka jako nakręcaną "kukiełkę", którą steruje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według wizji Pieli, była prezydent Warszawy przy pomocy szefa WOŚP datki przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zabierała dla siebie. Gronkiewicz-Waltz zapowiadała wtedy pozew przeciwko TVP.

Więcej o:
Komentarze (361)
Podsumowanie 28. finału WOŚP. Jerzy Owsiak pozwał TVP. Chodzi o materiał sprzed roku
Zaloguj się
 • 2majtek1

  Oceniono 124 razy 98

  Zastanawiam się jaką trzeba mieć sieczkę w głowie, mówię tu o ludziach - bydlakach z TVP żeby takie dobro narodowe jakim jest WOŚP opluwać i zohydzać .

 • hatteras

  Oceniono 83 razy 73

  Uwazam ,ze nalezy natychmiast wstrzymac jakiekolwiek panstwowe dotacje na kosciol i przeznaczyc je na sluzbe zdrowia.W kazdym normalnym kraju religia jest osobista sprawa kazdego czlowieka i w zadnym normalnym kraju kosciol nie jest sila szantazu i nacisku politycznego. Polska jest i bedzie biedna,ale i w biedzie mozna zyc szczesliwie.Zakladac rodziny,wychowywac i ksztalcic dzieci i cieszyc sie zyciem ,a w razie choroby liczyc na pomoc lekarska.Ja nie godze w dobre imie kosciola ,albowiem kosciol zatracil je na rzecz zycia ponad stan wokol otaczajacej go biedy.Jezeli kosciol bedzie dzielil biede wraz z jego wiernym ludem ,tak i powinnosc jego przywrocimy cudem.

 • arsem

  Oceniono 71 razy 53

  Jurek, co ty, głupiś? Nie apeluj o debatę do premiera czy prezydenta, bo oni w tym kraju o niczym nie decydują. Musisz uderzać do prezesa....

 • goldberg

  Oceniono 62 razy 44

  Państwo z gówna najlepiej oddaje stan tego pisowskiego burdelu.

 • Przemek Swat

  Oceniono 54 razy 42

  Jurek puści Kurskiego w skarpetkach.
  Ale nie bójta wójta pisiory znowu sobie dotację miliardową klepną przez sejm, dopóki mają większość.
  Swoją drogą pisiory zrobiły z publicznej tv nie tylko propagandowy ściek, ale i autentyczny.
  Nikomu to się nie udało.
  Nawet za komuny TVP trzymało jakiś poziom .

 • desperato

  Oceniono 41 razy 37

  … a na wieśniaka z gitarą z TVP lekką rączką wydaje się w parę minut 2 mld. zł (!!!),
  podczas gdy WOŚP w okresie 28 lat zebrała - uwaga - zaledwie 1.28 mld. (!!!)
  A SZCZUJNIA zostaje hojnie obdarowana naszą krwawicą, bo to z naszych opłat i podatków jest finansowana. I choć tego G.na sporo ludzi nie ogląda - płaci, bo musi. Inaczej ZERO wsadzi każdego …. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX