Niedziele handlowe 2020. Czy 19 stycznia wypada niedziela handlowa?

Od 2020 roku wprowadzone zostały nowe zasady dotyczące wyznaczania terminów niedziel handlowych. Kiedy w styczniu przypada niedziela bez zakazu handlu?

Zakaz handlu dotyczy galerii handlowych oraz dużych sklepów. Nie obowiązuje on jednak mniejszych sklepów prowadzonych przez właścicieli, sklepów pełniących funkcje placówek pocztowych, aptek, cukierni czy stacji benzynowych.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 19 stycznia sklepy będą otwarte?

W niedzielę 19 stycznia wypada zakaz handlu, w związku z czym zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy takie jak Lidl, Tesco Biedronka czy Auchan. Niedziela handlowa wypada jednak już 26 stycznia. Następna okazja do zrobienia niedzielnych zakupów czeka nas dopiero 5 i 26 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Zgodnie z założeniami ustawy od 2020 roku niedziela handlowa może wypadać w: dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz ewentualnie ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W 2020 są to następujące terminy: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe 2020. Czy 19 stycznia wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 7 razy 5

  Wytrzymam do najbliższej handlowej niedzieli. A jak już się doczekam to nie pójdę i już- Zemsta będzie słodka.

 • Oceniono 6 razy 4

  Ta dziennikarska cotygodniowa mantra pt" handlowa niehandlowa niedziela" w wydaniu departamentu informacyjnego GW haha jest śmieszna lecz ma swoje plusy- start z informacją o powyższym to jest sygnał ,że dzisiaj czwartek i to bez patrzenia w kalendarz

 • 99venus

  Oceniono 2 razy 2

  I po co te ciągłe pytania czy kolejna niedziela jest handlowa kiedy wiadomo,ze nie jest.Dewocja wprowadziła w niedziele obowiązek chodzenia do kościoła.Jeszcze nie sprawdzają obecnosci ale będą.

 • kotecka1

  Oceniono 1 raz 1

  0,+ Proponuję, żeby pójść jeszcze dalej niż ci "mózgowcy z "solidarności" i zrobić tylko dwa dni pracujące w miesiącu, żeby ludzie mogli jeszcze lepiej właściwie wypocząć, pójść do kościoła i spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, bo tego czasu wolnego jest za mało . Będą też mogli wytrzeźwieć i z nowymi siłami, zadowoleni oddać się w całości pracy.
  Co Pan na to Panie Duda z 'solidarności"?

 • hermann.kirsch

  Oceniono 1 raz -1

  npk ty #####olony padalcu, ##mato.

 • jacekczewa

  Oceniono 3 razy -1

  jak długo jeszcze będziecie pie...ć w tych artykułach ...będzie / nie będzie otwarte....rzygać się chce

 • gazeta-za-10

  Oceniono 3 razy -3

  Cóż, niedziela jak to niedziela będzie dla większości robotników wolna od pracy, a zapracowana Biejat też od wczoraj ma lżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX