Wielkopolska. Ciężarówka staranowała szlabany i wjechała pod pociąg. Jest nagranie

Na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce doszło do groźnego wypadku. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, jak ciężarówka taranuje szlabany i wjeżdża na przejazd tuż pod nadjeżdżający pociąg.
Zobacz wideo

Jak informuje polsatnews.pl, do wypadku doszło we wtorek 7 stycznia na przejeździe kolejowym między Zbąszyniem i Nowym Tomyślem w województwie wielkopolskim. Nagranie z tego wypadku zostało udostępnione przez PKP.

Ciężarówka taranuje szlaban i wjeżdża pod pociąg - groźny wypadek w Wielkopolsce

Kierowca samochodu ciężarowego staranował opuszczone rogatki i wjechał pod nadjeżdżający pociąg jadący z Berlina do Warszawy Wschodniej. Moment zderzenia zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, że maszynista pociągu nie miał szans na zatrzymanie składu przed pojazdem.

- Lokomotywa została uszkodzona, wózek wyskoczył z torów, trakcja elektryczna została również uszkodzona. Pociąg uderzył w tył naczepy ciężarówki, która została odrzucona na pobocze drogi - mówił oficer prasowy straży pożarnej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński.

Później kierowca tira wyjaśniał policji, że został oślepiony przez słońce, przez co nie zauważył opuszczonego szlabanu. W wypadku ranni zostali dwaj maszyniści oraz troje pasażerów pociągu. Hospitalizacji wymagały w sumie cztery osoby. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

"W wyniku zderzenia uszkodzona została naczepa z przewożoną koparką, przód elektrowozu, infrastruktura kolejowa w obrębie przejazdu kolejowego, trakcja elektryczna i podkłady kolejowe na odcinku około 400 metrów" - napisano w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu

Więcej o: