Nie żyje Ukrainka, którą szef wywiózł do parku. Kobieta dostała wylewu na terenie zakładu pracy

Nie żyje pochodząca z Ukrainy Oksana, która dostała wylewu na terenie zakładu pracy, a jej szef zamiast udzielić jej pomocy, wywiózł ją do parku. Poinformował o tym Witold Horowski, były Konsul Honorowy Ukrainy w Wielkopolsce.

W poniedziałek w nocy były Konsul Honorowy Ukrainy w Wielkopolsce Witold Horowski poinformował, że Oksana zmarła.

Pani Natalia Kozanczyn zawiadamia na swoim profilu facebookowym o śmierci siostry Oksany Kharchenko, która przed dwoma laty doznała udaru mózgu i była podopieczną naszego Stowarzyszenia przez niespełna rok. W grudniu 2018, po wielu miesiącach trudnej rehabilitacji, odwieźliśmy ją do rodzinnej wsi koło Turki, tuż przy polskiej granicy

- napisał Horowski na Facebooku.

Kobieta dostała wylewu na terenie zakładu pracy

Pochodząca z Ukrainy Oksana pracowała "na czarno" w jednym w zakładów niedaleko Środy Wielkopolskiej. Mieszkała na terenie zakładu, gdzie w lutym 2018 roku dostała wylewu. Szef kobiety, jak podawali świadkowie, przez dwie godziny nie podjął żadnego działania. Po tym czasie zabrał ją do samochodu, jednak zamiast zawieść ją do szpitala, zostawił na ławce w parku. Dopiero wówczas zadzwonił na policję. Zgłosił znalezienie pijanej osoby na ulicy.

Kobieta w końcu trafiła do szpitala. Jej stan był bardzo ciężki. Potrzebne były pieniądze na jej leczenie. Pomoc finansową zadeklarował pracodawca. Postawiono mu dziewięć zarzutów, z czego osiem dotyczyło nielegalnego zatrudniania pracowników.

Więcej o:
Komentarze (281)
Nie żyje Ukrainka, którą szef wywiózł do parku. Kobieta dostala wylewu na terenie zakładu pracy
Zaloguj się
 • xyphaxer

  Oceniono 116 razy 106

  Jakim chu..em trzeba być żeby zrobić coś takiego. Sądzilbym za zabójstwo z premedytacją.

 • mietekkowalski

  Oceniono 88 razy 78

  Facet powinien gnić w więzieniu przynajmniej naście lat! Wyobrażacie sobie jakby wasza matka pojechała dorobić za granicę i takie bydle zrobiłoby coś takiego?! Wystarczyło jej pomóc! Zwykły ludzki śmieć! P.S. " zawieść ją do szpitala" - no błagam

 • pamejudd

  Oceniono 77 razy 69

  Dla zapewnienia dobrego obrazu firmy przypomnijmy że ten litościwy pracodawca to pan Jędrzej Cichowlas.

 • sabaton128

  Oceniono 42 razy 40

  Juz pomijając to jaki ch*** był ten szef, to jeszcze mnie zastanawia, jak taki udpośledzony idiota z rozwojem na poziomie podstawówki może być szefem? Naprawdę się łudził, że nikt nie powiąże tej kobiety z nim? Przeciez to logiczne, ze się zorientują, że nie była pijana, że ktoś bedzie wiedział, gdzie pracowała (nawet jak na czarno), wszędzie są kamery, więc jego samochód też by gdzies znaleźli, do tego po komórce też można z grubsza prześledzić, gdzie się znajdował itp. itd.

 • czytelnik.koneser

  Oceniono 66 razy 38

  I to jest prawdziwy obraz naszych rodaków. Dzisiaj wywożą chorych do lasu, a w czasie okupacji... No właśnie, wiadomo o co chodzi. A nasz prezydent zamiast dać innym przykład prawego człowieka, za którego chce uchodzić, nawet nie che jechać na rocznicę do Yad Vashem. Zatem Polacy, nie wstydźcie się prawdziwej natury. Wokół nas jest mnóstwo takich typów jak ten byznesmen z Wielkopolski. To prawdziwy obraz tzw. katolickiej kultury, przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

 • azibii

  Oceniono 50 razy 36

  Nazywajmy sprawy po imieniu... jaki pracodawca...???... to typowy "Obóz Pracy" dla cudzoziemców zza wsch. granicy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX