Ukraina. Rząd wypłaci po 32 tys. zł odszkodowania rodzinom ofiar katastrofy samolotu w Iranie

Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk zapewnia, że rząd kraju wypłaci 200 tysięcy hrywien rodzinom ofiar, które zginęły w katastrofie samolotu w Iranie. Rząd ma też pomóc rodzinom wyegzekwować kolejne odszkodowania.
Zobacz wideo

Szef ukraińskiego rządu Ołeksij Honczaruk zapewnił, że dyplomaci działają już w sprawie wypłat odszkodowań, które powinny zostać przyznane przez stronę irańską. Jak podaje Reuters, bliscy ofiar, którzy zginęli w katastrofie samolotu, otrzymają około 200 tysięcy hrywien (32 tysiące złotych).

Bliscy ofiar katastrofy samolotu w Iranie dostaną odszkodowania od ukraińskiego rządu

Odszkodowania mają być przyznawane bezpośrednio przez Ukraine International Airlines. Rzecznik największej ukraińskiej krajowej linii lotniczej na razie nie wypowiedział się w sprawie odszkodowania.

W katastrofie samolotu zginęło 176 osób, w tym około 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków i 11 obywateli Ukrainy. Boeing 737-800 odbywający rejs z Teheranu do Kijowa rozbił się w stolicy Iranu w środę 8 stycznia. Rząd Iranu przyznał się do zestrzelenia maszyny. - Samolot został błędnie uznany za wrogi cel, w okolicznościach niezamierzonego błędu ludzkiego maszyna została strącona rakietą krótkiego zasięgu - przyznał dowódca irańskich sił powietrznych Gwardii Rewolucyjnej generał Amir Ali Hadżizadeh.

Więcej o: