WOŚP 2020 - ile za rekordowe aukcje? Wśród obecnych licytacji najdroższym przedmiotem replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk

Finał WOŚP 2020 dobiegł końca, ale fundację wciąż można wesprzeć, biorąc udział w aukcjach na portalu Allegro. Licytujący oferują najwięcej za replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk - kosztuje on już 76 300 zł, a licytacja potrwa jeszcze kilkanaście dni!
Zobacz wideo

Wśród rekordowych aukcji WOŚP znajdują się przede wszystkim przedmioty należące do gwiazd i różnego rodzaju spotkania ze sportowcami, politykami czy dziennikarzami. Najdroższą spośród licytowanych dla fundacji WOŚP rzeczy jest obecnie (godz. 8 rano w poniedziałek 13 stycznia) oficjalna replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, który pisarka odebrała z rąk króla Szwecji w grudniu 2019 r. Jedna z trzech replik medalu noblistki kosztuje już 76 300 zł.

Rekordowe aukcje WOŚP. Oprócz medalu noblistki samochody, kurtka i pianino

Kolejny przedmiot, który cieszy się dużą popularnością wśród licytujących to samochód Mini Cooper z programu "Klimek kontra Duda" emitowanego przez telewizję TVN Turbo. Pojazd, który został przerobiony przez Grzegorza Dudę w pierwszej serii wspomnianego programu, kosztuje już 70 100 zł. Trzecim najdroższym przedmiotem na licytacjach Fundacji WOŚP również jest samochód. To Mazda 3, którą otrzymał Wojciech Smarzowski, wygrywając nagrodę kulturalną Onetu i Miasta Krakowa O!Lśnienie w 2018 roku. Cena tego pojazdu to obecnie ponad 55 tys. zł.

Wśród najdroższych aukcji WOŚP 2020 znajdują się także:

 • skórzana kurtka Bogusława Lindy, którą nosił w filmie "Psy" za 40 100 zł,
 • spotkanie i lunch z Robertem Lewandowskim za 40 100 zł,
 • samochód Mini Speciale z 1988 roku za 33 600 zł,
 • pianino, które przekazał fundacji WOŚP Grzegorz Turnau za 22 200 zł
 • rękopis "Zaczarowanej dorożki" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za 20 400 zł.

Licytacja DESA Unicum. Sprzedano obraz Juliana Fałata za 850 tys. zł 

Wymienione powyżej aukcje to licytacje, w których wciąż można brać udział i które odbywają się na portalu Allegro.pl. 12 stycznia w warszawskim Domu Aukcyjnym DESA Unicum odbyła się z kolei charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz fundacji WOŚP. Najdrożej sprzedanym eksponatem był obraz Juliana Fałata "Wyjazd na polowanie" z 1898 r. Nabywca wylicytował go przez telefon za 850 tys. zł 


Więcej o:
Komentarze (58)
WOŚP 2020 - ile za rekordowe aukcje? Najdroższym przedmiotem replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk
Zaloguj się
 • matnet77

  Oceniono 35 razy 19

  małe sprostowanie, medal noblowski Pani Tokarczuk to nie replika, a oryginał, tylko drugi z trzech, które otrzymała razem z Nagrodą Nobla. Replika to był medal wykonany gdzie indziej w innym warsztacie itd. Ten na licytacji powstał w tej samej wytwórni z tej samej matrycy itd.

 • savannah

  Oceniono 19 razy 15

  Super fanty, brawo dla pani Olgi i innych!!!!

 • artur0121

  Oceniono 16 razy 14

  Niech kupią z PiSu oszołomy i dadzą Kaczyńskiemu będą się mogli chwalić że dostał nobla 😂😂

 • pinup

  Oceniono 6 razy 4

  Ty tylko mi sie wydaje, ze to mała kwota biorąc pod uwagę, że seruszko poszlo za 250tys.? W końcu serduszka sa co rok, a taki medal jest jedyny w swoim rodzaju.

 • telewy2

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo, dobrze że są takie momenty.

 • ironeye

  0

  żałosny jest ten wysyp trolli pisowskich.. po co tu włażą? ta żółć im się kiedyś przeleje... mogą sobie szczekać, a ludzie i tak nie zawodzą jeśli chodzi o WOŚP :)

 • M K

  Oceniono 7 razy -3

  W artykule jest błąd. Najdroższą akucją jest obecnie Land Rover z ceną chyba 93 tys. Medal Olgi Tokarczuk ma ponad 70 tysięcy

 • lukki69

  Oceniono 14 razy -4

  Adam Michnik nie ma jakiś pamiątek po ojcu ,matce i bracie ?
  Książka kodów do kontaktów z sowieckim wywiadem...
  Stalinowskie książki do szkoły....
  Toga z mordu sądowego....

 • zetor53

  Oceniono 6 razy -4

  idź, napij się zimnej wody...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX