WOŚP 2020 - ile za rekordowe aukcje? Wśród obecnych licytacji najdroższym przedmiotem replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk

Finał WOŚP 2020 dobiegł końca, ale fundację wciąż można wesprzeć, biorąc udział w aukcjach na portalu Allegro. Licytujący oferują najwięcej za replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk - kosztuje on już 76 300 zł, a licytacja potrwa jeszcze kilkanaście dni!
Zobacz wideo

Wśród rekordowych aukcji WOŚP znajdują się przede wszystkim przedmioty należące do gwiazd i różnego rodzaju spotkania ze sportowcami, politykami czy dziennikarzami. Najdroższą spośród licytowanych dla fundacji WOŚP rzeczy jest obecnie (godz. 8 rano w poniedziałek 13 stycznia) oficjalna replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, który pisarka odebrała z rąk króla Szwecji w grudniu 2019 r. Jedna z trzech replik medalu noblistki kosztuje już 76 300 zł.

Rekordowe aukcje WOŚP. Oprócz medalu noblistki samochody, kurtka i pianino

Kolejny przedmiot, który cieszy się dużą popularnością wśród licytujących to samochód Mini Cooper z programu "Klimek kontra Duda" emitowanego przez telewizję TVN Turbo. Pojazd, który został przerobiony przez Grzegorza Dudę w pierwszej serii wspomnianego programu, kosztuje już 70 100 zł. Trzecim najdroższym przedmiotem na licytacjach Fundacji WOŚP również jest samochód. To Mazda 3, którą otrzymał Wojciech Smarzowski, wygrywając nagrodę kulturalną Onetu i Miasta Krakowa O!Lśnienie w 2018 roku. Cena tego pojazdu to obecnie ponad 55 tys. zł.

Wśród najdroższych aukcji WOŚP 2020 znajdują się także:

  • skórzana kurtka Bogusława Lindy, którą nosił w filmie "Psy" za 40 100 zł,
  • spotkanie i lunch z Robertem Lewandowskim za 40 100 zł,
  • samochód Mini Speciale z 1988 roku za 33 600 zł,
  • pianino, które przekazał fundacji WOŚP Grzegorz Turnau za 22 200 zł
  • rękopis "Zaczarowanej dorożki" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za 20 400 zł.

Licytacja DESA Unicum. Sprzedano obraz Juliana Fałata za 850 tys. zł 

Wymienione powyżej aukcje to licytacje, w których wciąż można brać udział i które odbywają się na portalu Allegro.pl. 12 stycznia w warszawskim Domu Aukcyjnym DESA Unicum odbyła się z kolei charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz fundacji WOŚP. Najdrożej sprzedanym eksponatem był obraz Juliana Fałata "Wyjazd na polowanie" z 1898 r. Nabywca wylicytował go przez telefon za 850 tys. zł 


Więcej o: