Rekordowy 28. finał WOŚP. Blogerka Mama Ginekolog zebrała ponad 3 mln

W ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać już ponad 115 milionów złotych. Jedną z wolontariuszek, która włączyła się w pomoc była popularna blogerka Mama Ginekolog, której udało się zgromadzić ponad 3 mln złotych.
Zobacz wideo

"Po raz kolejny społeczność internetowa, czyli Wy, pokazaliście, że posiadacie ogromną siłę. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na fundację WOŚP" - napisała na swoim Facebooku Nicole Sochacki-Wójcicka. Znana jako Mama Ginekolog blogerka zebrała ponad 3 mln złotych.

 

Mamie Ginekolog udało się zebrać 3 mln złotych w ramach WOŚP

Kobieta przekazała na licytację serię e-booków swojego autorstwa. Rok temu w podobnych licytacjach Mamie Ginekolog udało się zebrać 1,2 mln złotych.

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiórki prowadziło ponad 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie. W tym roku pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu diagnostycznego i leczniczego koniecznego w dziecięcej medycynie zabiegowej. Nowy sprzęt zasili dziecięce oddziały chirurgiczne, kardiologiczne czy neurologiczne. W poniedziałek 13 stycznia rano na koncie Fundacji znajduje się ponad 115 mln złotych.

W tym roku wolontariusze WOŚP utworzyli sto sztabów w: Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Hiszpanii, Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Francji, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Szwajcarii, Gruzji, Rosji, Meksyku, Tajlandii, Indonezji, Tanzanii, Japonii, Chinach, Singapurze oraz na Węgrzech, Cyprze i Islandii.

Więcej o: