Finał WOŚP 2020. Ile pieniędzy zebrano? Wynik jest imponujący. Czy będzie rekord?

W niedzielę 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 28. Czy w tym roku również uda się pobić rekord? Są na to duże szanse.
Zobacz wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 28 raz z rzędu. Organizatorzy Finału WOŚP 2020 poinformowali po północy, że zadeklarowana kwota tegorocznej zbiórki to 115 362 894 zł. Jest ona wyższa niż w roku ubiegłym. Podczas Finału WOŚP 2019 zebrano ok. 92 mln zł. Gdy podsumowano całą akcję i doliczono do tego wyniku m.in. dochód z licytacji, okazało się, że WOŚP zebrał dokładnie 175 938 717,56 zł. Wszystko wskazuje na to, że rekord ten zostanie pobity. Czy tak się stanie, dowiemy się, gdy przyjdzie czas na ostateczne podsumowanie, czyli 8 marca. 

Finał WOŚP 2020. Na jaki cel zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

W 2020 roku WOŚP zagrała po to, aby zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. Za zebraną w tym roku kwotę WOŚP planuje kupić m.in. lampy i stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C i zestawy endoskopowe. Pierwszy sprzęt medyczny 28. Finału WOŚP trafił już do szpitali w 14 miastach. Są to: Ostrów Mazowiecki, Warszawa, Opole, Wałbrzych, Elbląg, Sosnowiec, Bydgoszcz, Trzebnica, Karczew, Kartuzy, Radzyń Podlaski, Wieluń, Trzcianka i Olsztyn.

Więcej o:
Komentarze (15)
Finał WOŚP 2020. Ile pieniędzy zebrano? Wynik jest imponujący. Czy będzie rekord?
Zaloguj się
 • Przemek Swat

  Oceniono 7 razy 5

  Wbrew pisiorskim trollom i haniebnej nagonce przeciwko Owsiakowi i WOŚP w internecie i TVP Kur-wizja ludzie,zwykli ludzie jednak na przekór temu wszystkiemu wpłacili więcej niż rok wcześniej.
  Czym więcej wy trolle hejtujecie Owsiaka,tym więcej wpływów ma WOŚP i dobrze wam tak.Wprost proporcjonalnie im więcej hejtu,tym więcej wpływów.
  Niedługo się zaplujecie na śmierć z tej złości,a i tak nic wam to nie da!!
  Ha,ha,ha!!

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 5

  O jeju , to Rydzyk musi się wkurzyć , taka kasa aż żal mu dudę ściska .

 • keerk

  Oceniono 1 raz 1

  Serce rośnie, brawo dla tysięcy wspaniałych ludzi zaangażowanych w tą akcję, brawo dla Jurka, że ma siłą ciągnąć Orkiestrę na takim poziomie!

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 0

  Podobno są plany gospodarcze by zmniejszyć pieniądze na fundusze zdrowia (sprzęt medyczny) a zaoszczędzone w ten sposób fundusze przeznaczyć na jakieś "nowe plusy" ewentualnie "zlikwidować Owsiaka" poprzez nacjonalizację jego funduszy- taka plotka polityczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX