WOŚP zagrała po raz 28., czy padnie rekord? Pobicie wyniku z 2019 roku wisi w powietrzu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. Zadeklarowana kwota ze zbiórki ogłoszona około północy to 115 362 894 zł. Ostateczną sumę poznamy 8 marca. W ubiegłym roku zadeklarowana kwota wyniosła nieco ponad 92 mln zł, a ostateczna - prawie 176 mln zł. Niewykluczony jest więc rekord.

12 stycznia w całej Polsce zagrała, po raz 28., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny cel kwesty to zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny, a cała akcja działała pod hasłem "Wiatr w żagle". Poza tym - co podkreślali organizatorzy - w świetle wydarzeń w Australii grano też dla mieszkańców kontynentu dotkniętego ogromnymi pożarami.

28. finał WOŚP. Pobicie rekordu z 2019 roku wisi w powietrzu

WOŚP podała, że zadeklarowana kwota to 115 362 894 zł. Dla porównania, w roku 2019 było to ok. 92 mln zł. Wszystko wskazuje więc na to, że WOŚP pobije ubiegłoroczny wynik. Na ostateczne podsumowanie przyjdzie nam jeszcze poczekać aż do 8 marca.

Rok 2019 przyniósł rekord zbiórki - prawie 176 milionów złotych, ale też tragiczne wydarzenia z Gdańska, gdzie w wyniku ran zadanych przez Stefana W. zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz.

embed

Finał WOŚP w Gdańsku. "Tutaj bije serce Polski, serce Pawła"

Zgodnie z tradycją, w wielu miejscach kraju, o godz. 20 rozbłysło "Światełko do nieba", które uświetnia każdy finał WOŚP. Inny wymiar miało "światełko" własnie w Gdańsku, gdzie zagrano "Sound of silence", a w niebo skierowano słup światła zamiast fajerwerków.

Żona Adamowicza, Magdalena, mówiła do zebranych w Gdańsku mieszkańców: - Cała Polska jest teraz w Gdańsku, tutaj bije serce Polski, tutaj ciągle bije serce Pawła i nie przestanie bić do końca świata i jeden dzień dłużej.

Czytaj więcej: Gdańsk uczcił pamięć Pawła Adamowicza

28. finał WOŚP - aukcje, sztaby i "najmłodszy wolontariusz"

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grano i kwestowano nie tylko na ulicach, ale też w sztabach rozrzuconych po miastach Polski, jak i w internecie - w formie licytacji. Reporter Gazeta.pl w jednym ze sztabów wypatrzył "najmłodszego wolontariusza" na tegorocznym graniu:

Zobacz wideo

Jak co roku w WOŚP zaangażowali się ludzie kultury, celebryci, aktorzy czy dziennikarze, a kwestowały również całe rodziny: w tłumie wolontariuszy WOŚP wypatrzyliśmy babcię, mamę i wnuczkę. Tak wyjaśniały swój udział:

Zobacz wideo

W tegorocznych aukcjach można było wylicytować m.in.: koszulkę sportową prezydenta Andrzeja Dudy, suknię Agaty Dudy z wizyty w Japonii, jedna z replik Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk, a piłkarz Robert Lewandowski zaoferował spotkanie z lunchem dla dwóch osób. Można wylicytować także brązowy medal, który polscy siatkarze wywalczyli podczas Final Six Ligi Narodów w Chicago.

Gazeta.pl również gra z WOŚP. Na naszych aukcjach można wylicytować m.in. krawat przekazany przez Aleksandra Kwaśniewskiego, książkę "Szczerze" Donalda Tuska z autografem byłego szefa Rady Europejskiej czy szklaną różę od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Więcej o:
Komentarze (195)
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak zagrała WOŚP w 2020 roku!
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 66 razy 56

  Dziekujemy Jerzemu Owsiakowi ,ze dzisiaj czujemy sie dumni ,ze jestesmy Polakami!!! To jest naprawde piekne uczucie .

 • corvelinho

  Oceniono 41 razy 33

  I to jest prawdziwy patriotyzm!!! Nie machanie transparentami z hasłami pełnymi nienawiści do bliźniego, nie marsze pseudokibiców.. tfu bandytów z orłem czy symbolem Polski Walczącej na koszulkach.
  Po czynach ich poznacie..

 • pan_draska

  Oceniono 37 razy 31

  Piękna akcja, która jednoczy miliony życzliwych ludzi od tylu lat, drugie pokolenie radosnych wolontariuszy, na pohybel tym wszystkim żałosnym zakompleksionym frustratom, którzy ludzką godność i honor sprzedali za kilkadziesiąt groszy od wpisu.

 • coelka

  Oceniono 32 razy 24

  Na szpitale nie ma a PiS na telewizję publiczną tyle daje,na Rydzyka i kościół, gnoje i jeszcze Owsiaka niszczą ten kraj z PiSem i kościolem jest skazany na upadek.

 • czarna_zoska

  Oceniono 25 razy 21

  To jest Prawdziwa, Piękna Polska! Nie warcholska!

 • hatteras

  Oceniono 26 razy 20

  Kochani,
  Sami ponizej widzicie ,ze z jednej strony mamy pieknych, wspanialych ludzi,a z drugiej niestety odczlowieczone bydlo ,niezdolne do uczuc,niezdolne do samodzielnego myslenia,biezdolne do zycia w cywilizowanym spoleczenstwie.Niestety to odczlowieczone bydlo ksztaltuje stereotyp Polaka-pijaka,debila,antysemity,zlodzieja i niestety katolika bo nasi przywodcy dusz zprofanowali wiare ojcow naszych.Cieszmy sie chwila,bo jutro znow przyjdzie nam wstydzic sie za innych,ktorzy mowia tym samym jezykiem ,ale od innej malpy pochodza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX