WOŚP bije kolejny rekord! Stan zbiórki na godzinę 15 przebił zeszłoroczny o grubo ponad milion złotych

Licznik WOŚP o godzinie 15 wskazał 25 mln zł. To więcej niż w ubiegłym roku, kiedy o tej samej porze było około 23,5 mln zł. Można spodziewać się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobije kolejny rekord wysokości zbiórki!

Jeden miliard sto dwadzieścia milionów złotych - tyle pieniędzy udało się zebrać w dotychczasowych 27 finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal każdy kolejny finał zbiera więcej od poprzedniego. Czy tak będzie i tym razem?

Po godzinie 15 Jurek Owsiak poinformował, że licznik WOŚP wskazuje już blisko 25 mln zł. - Dla formalności powiem, że to więcej niż było rok temu, ale to niczego nie musi wyrokować - powiedział Owsiak. Przed rokiem o tej samej porze licznik wskazywał prawie 23,5 mln zł. Z kolei przed dwoma laty - około 18 mln zł. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 28 lat

W tym roku orkiestra zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na stronie można sprawdzić, na co dokładnie idą pieniądze wrzucone do puszki WOŚP. Np. z 20 zł danych w poprzednim finale 17,3 zł wydano na specjalistyczne szpitale dziecięce, złotówkę na prowadzenie kilku programów zdrowotnych, 33 grosze na organizację finału. 

Zobacz też: Jurek Owsiak: Połowa wpłacających na WOŚP to wyborcy PiS

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (78)
WOŚP bije kolejny rekord! Stan zbiórki na godzinę 15 przebił zeszłoroczny o grubo ponad milion złotych
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 26 razy 22

  Hejterzy zółć wylewają , posty minusują a Orkiestrze rośnie :)

 • 11krzych

  Oceniono 21 razy 19

  Jeden miliard sto dwadzieścia milionów złotych - to nadal jest mniej niż kosztuje roczne utrzymanie katechezy w szkołach. Na dwa lata wyebać religię ze szkół i mamy kasy jak za 50 edycji WOŚP.

 • hatteras

  Oceniono 21 razy 19

  Te minusy wysylane przez skrajnych debili swiadczy tylko jak potezna i szlachetna jest zbiorka na szpitale i jak podly ,nikczemny i prymitywny element stanowia jej przeciwnicy.

 • antyk63

  Oceniono 18 razy 16

  Wyroiło pistroli jakby jakaś suka cieczki dostała, się pogryzą zaraz z tej zawiści. Wirtualne pajacyki za grosze...

 • topel

  Oceniono 16 razy 14

  I super. Nic tak nie wkurzy PiSiorów, jak kolejny sukces Orkiestry. A im bardziej robią pod górę, tym lepiej WOŚP idzie. Polacy jednak potrafią się zebrać do kupy, gdy jest potrzeba :-)

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 15 razy 13

  A jedna książka z autografem Tuska więcej jest warta na aukcji niż rzeczy podarowane przez parę prezydencką razem wzięte.

 • du100

  Oceniono 9 razy 9

  jak ja nienawidze tej orkiestry
  i z tej nienawiści co rok daję dwa razy więcej

 • rzywwy

  Oceniono 8 razy 8

  Zastanawia mnie zmiana narracji w prawie WOŚP, w prawicowych mediach z otwarcie wrogiej na, że tak powiem, nieżyczliwą neutralność Myślę, że powody są dwa. Pierwszy to poczucie winy po morderstwie Adamowicza, do którego doprowadziła, między innymi, fala hejtu na Owsiaka i jego dzieło. Drugi to bieda i postępująca ruina, w szpitalach, z którą za moment przyjdzie się zmierzyć rządzącym, a którą troszkę, orkiestrowe granie, opóźni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX