Największy hejter WOŚP chciał znowu uderzyć w Orkiestrę. Zamiast tego pomógł fundacji Owsiaka

Piotr Wielgucki, bloger znany również jako Matka Kurka, podarował pięć złotych fundacji Jerzego Owsiaka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że to jeden z najzagorzalszych przeciwników WOŚP. Zrobił to nieświadomie.

Piotr Wielgucki (Matka Kurka) od wielu lat uderza w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zarzucał Jerzemu Owsiakowi m.in. nieprawidłowości w rozporządzaniu środkami zebranymi przez WOŚP. Sprawa oskarżeń miała swój finał w sądzie.

Piotr Wielgucki wpłacił nieświadomie pięć złotych na WOŚP

Również podczas tegorocznego finału Wielgucki nie przebierając w słowach atakuje Orkiestrę na Twitterze. Bloger chciał dopiec przedsięwzięciu Owsiaka i opublikował wpis z hashtagiem #MastercardGrazWOŚP. W ten sposób wziął udział w akcji Master Card, która polega na przekazywaniu pięciu złotych za wpis z tym hasłem. Tak największy krytyk Orkiestry wsparł ją w wysokości 5 zł. 

Z Matki Kurki na Twitterze zaczęli drwić dziennikarze. Wielgucki zareagował na to serią wpisów, w których obraża swoich oponentów i nadal korzysta z hashtagu #MastercardGrazWOŚP. Niestety z regulaminu akcji jasno wynika, że liczy się tylko pierwszy wpis.

>>> Owsiak przypomina, jak TVP wspierała WOŚP: Danuta miała łzy w oczach, jak mówiliśmy o Orkiestrze

Zobacz wideo
Więcej o: