TVP musi przeprosić Gdańsk za materiał o imigrantach. Jest wyrok sądu

Warszawski sąd okręgowy wydał wyrok w sprawie między Gdańskiem a TVP. Telewizja publiczna musi przeprosić miasto za materiał o imigrantach z 2016 roku.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że TVP ma przeprosić Gdańsk - podaje stołeczna "Gazeta Wyborcza". Przeprosiny mają być odczytane na antenie programu "Minęła 20" przez prowadzącego w terminie czterech dni od uprawomocnienia wyroku oraz w formie grafiki opublikowanej na stronie internetowej i na profilach w mediach społecznościowych stacji. Ponadto państwowa telewizja ma zapłacić 50 tys. zł na Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz opłacić koszty adwokackie miasta Gdańsk w wysokości czterech tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Szłapka: Uważam, że Kurski jest propagandystą >>>

Zobacz wideo

TVP musi przeprosić Gdańsk za materiał o imigrantach. Jest wyrok sądu

Miasto Gdańsk pozwało TVP za materiał, który ukazał się w programie "Minęła 20". W październiku 2016 roku pokazano imigrantów w bardzo niekorzystnym świetle, a następnie wyemitowano wyrwaną z kontekstu wypowiedź Pawła Adamowicza, w której tragicznie zmarły rok temu były prezydent Gdańska pozytywnie wypowiadał się o imigrantach, m.in., że są oni "szansą dla Gdańska". Po materiale do KRRiT wpłynęło 36 skarg, zaś TVP zawiesiło dziennikarza odpowiedzialnego za to wideo.

Więcej o:
Komentarze (55)
TVP musi przeprosić Gdańsk za materiał o imigrantach. Jest wyrok sądu
Zaloguj się
 • dna_low

  Oceniono 32 razy 18

  Gdyby głupota miała skrzydła, to w siedzibie TVP byłaby ptaszarnia.

 • iso669

  Oceniono 28 razy 16

  TVPiS zwana potocznie "kur.e.wizją" to największa szczujnia w historii Polskich mediów.
  Komuch Urban powinien pogratulować się Kur(.ew.)skiemu, bo uczeń okazał się lepszy.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 20 razy 12

  TVP postanowiła wrócić do korzeni z czasów słusznie minionych. Jarkowi najbardziej imponowały niedzielne poranki bez teleranka.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 11

  Trzeba pozywać tvp. Bo jest za co. Codziennie udowadniają że są szmaciarstwem a nie telewizją publiczną. Takich wyroków piwinny być już tysiące. Szkoda że pokrzywdzeni tak rzadko decydują się na sprawę sądową. I rzadać prac społecznych dla kurskiego a nie pieniędzy.

 • mirek_nad_jeziorem

  Oceniono 20 razy 10

  Oooo. Kur.wizja skazana za szczucie i manipulacje? Im moze kasy zabraknac na placenie za pozwy za te wszystkie kaczystowskie lgarstwa i manipulacje. Szmacus kurkaczyski powinien skonczyc na dlugie lata w pierdlu za swoje skurkisynstwo

 • stachkaz1947

  Oceniono 13 razy 7

  Dostali prawie 2 mld to mogą pluć bez krępacji-nie żałujcie sobie tow. KURSKI.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 7

  Teraz mają kasę to im wyroki "dyndają" , Kurski się śmieje nam wszystkim w nos i nic sobie z tego nie robi .

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 7

  Najlepiej niech nie przepraszają tylko od razu s...ją .

 • cozano

  Oceniono 13 razy 5

  "Ponadto państwowa telewizja ma zapłacić 50 tys. zł na Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz opłacić koszty adwokackie miasta Gdańsk w wysokości czterech tys. zł."
  Co za problem, akurat na partyjną propagandę, czyli TVP, PiS wyciągnął podatnikom prawie dwa miardy z kieszeni. Jak zabraknie, to wyciągnie się więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX