TVP musi przeprosić Gdańsk za materiał o imigrantach. Jest wyrok sądu

Warszawski sąd okręgowy wydał wyrok w sprawie między Gdańskiem a TVP. Telewizja publiczna musi przeprosić miasto za materiał o imigrantach z 2016 roku.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że TVP ma przeprosić Gdańsk - podaje stołeczna "Gazeta Wyborcza". Przeprosiny mają być odczytane na antenie programu "Minęła 20" przez prowadzącego w terminie czterech dni od uprawomocnienia wyroku oraz w formie grafiki opublikowanej na stronie internetowej i na profilach w mediach społecznościowych stacji. Ponadto państwowa telewizja ma zapłacić 50 tys. zł na Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz opłacić koszty adwokackie miasta Gdańsk w wysokości czterech tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Szłapka: Uważam, że Kurski jest propagandystą >>>

Zobacz wideo

TVP musi przeprosić Gdańsk za materiał o imigrantach. Jest wyrok sądu

Miasto Gdańsk pozwało TVP za materiał, który ukazał się w programie "Minęła 20". W październiku 2016 roku pokazano imigrantów w bardzo niekorzystnym świetle, a następnie wyemitowano wyrwaną z kontekstu wypowiedź Pawła Adamowicza, w której tragicznie zmarły rok temu były prezydent Gdańska pozytywnie wypowiadał się o imigrantach, m.in., że są oni "szansą dla Gdańska". Po materiale do KRRiT wpłynęło 36 skarg, zaś TVP zawiesiło dziennikarza odpowiedzialnego za to wideo.

Więcej o: