Niedziele handlowe - styczeń 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [12 stycznia]

Niedziele handlowe 2020. Czy 12 stycznia to niedziela handlowa? Podpowiadamy, gdzie można zrobić dziś zakupy.

12 stycznia nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że sklepy takie jak Biedronka czy Lidl będą dzisiaj zamknięte. Mówi o tym ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wynika z niej, że w tym roku wypada siedem niedziel handlowych. Najbliższa z nich to 26 stycznia. Następne dwie wypadną w kwietniu, kolejna w czerwcu i w sierpniu, a ostatnie dwie - w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2020. Gdzie można coś kupić, gdy obowiązuje zakaz?

W niedziele niehandlowe, takie jak 12 stycznia, można zrobić zakupy w nielicznych sklepach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w takie dni otwarte mogą być m.in. apteki i piekarnie, ale także sklepy na dworcach, punkty pocztowe czy sklepy funkcjonujące przy stacjach benzynowych. 12 stycznia i w kolejne niedziele bez handlu możemy także kupić coś w osiedlowych sklepikach. Mogą być one otwarte w niedziele, jeśli klientów obsługuje właściciel danego przedsiębiorstwa. 

Więcej o:
Komentarze (20)
Niedziele handlowe - styczeń 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [12 stycznia]
Zaloguj się
 • lech40

  Oceniono 13 razy 7

  Ja, czytelnik-idiota Gazety, bardzo dziękuję za kontynuowanie tego sensacyjnego cyklu. Uważam, że powinien ukazywać się jeszcze częściej: codziennie! I jako pierwsza i najważniejsza informacja !

  PS' Piszcie też który jest aktualnie rok.

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 8 razy 4

  Najważniejsze to jest spokój opanowanie oraz czas. Jeszcze tylko 2 tygodnie lecz prosimy o systematyczne przypominanie nam" co w trawie piszczy" w kontekście handlowa niehandlowa niedziela. Sądzę, że w przeciągu tych dwóch tygodni dojdziemy do porozumienia( mieszkańcy bloku nr 2) w jakich to punktach handlowych dokonamy zakupu ale sądzę, że mikro sklepy wezmą górę.

 • rzuffff

  Oceniono 9 razy 3

  Odkąd są te bzdurne zakazy handlu w niedziele, to w soboty nie da się normalnie zrobić zakupów, ludzi od groma, towar przebrany, sklepy rezygnują z promocji, bo dzicz i tak wszystko wykupi. Ludzie się denerwują, dochodzi do bójek na parkingach. Pis i ich pomysły jak zawsze denne.

 • swru

  Oceniono 7 razy 3

  Przestańcie pisać o tych handlowych niedzielach. Jak wybierzecia na prezydenta podnóżek ajatollaha z Nowogrodzkiej to za 2-3 lata za samo otwarcie sklepu w niedzielę będzie odsiadka 10 lat

 • lech40

  Oceniono 9 razy 3

  Dzisiaj niedziela wolna od handlu... - nie idź do kościoła. Pozwól księdzu posiedzieć z dziećmi.

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 6 razy 2

  Zdziwiony jestem załączonym zdjęciem nad artykułem. Zawsze były wózki sklepowe ewentualnie jakieś owoce. To jest jasny przekaz podprogowy pokazując pieczywo aby kojarzyło się z KK tzn" chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj...." Ewidentnie ma wskazówka co robić z czasem wolnym w nie handlową niedzielę a to= msza z kolei msza= co łaska na tacę, A co łaska na tacę= z monetą, moneta zaś z ojcem Rydzykiem!!

 • wlodwoz

  Oceniono 7 razy 1

  Czekam z utęsknieniem dnia kiedy niejaki UZ wyleci na pysk z roboty.
  Przestała się reklamować prostytutka, zaczął ludzi wkur...ć UZ!

 • zawszedak111

  Oceniono 6 razy 0

  UZ, przestań!!!
  Przestań wku*wiać ludzi!!!
  Nie zaśmiecaj portalu!!!
  Nie ośmieszaj się!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX