Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wszystkich finałach? Przebito już miliard

Wyposażenie szpitali, programy opieki zdrowotnej, sprzęt ratujący życie, a w tym roku - dziecięca medycyna zabiegowa. To cele, na które idą pieniądze zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku zebrano ponad 176 mln zł, co było rekordowa kwotą. Sprawdziliśmy, ile zebrano we wszystkich finałach WOŚP.
Zobacz wideo

Jeden miliard sto dwadzieścia milionów złotych - tyle pieniędzy udało się zebrać w dotychczasowych 27 finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal każdy kolejny finał zbiera więcej od poprzedniego.

Ubiegłoroczny był podwójnym rekordem. Nie tylko zebrano najwyższą kwotę w historii - 175,9 mln zł - ale też odnotowano największy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. W 2018 roku w finale zebrano 126,4 mln zł, zatem po roku ten rekord został pobity o ponad 51 mln zł. 

 - Nie chodzi o bicie rekordów - powtarza Jurek Owsiak. Jednak rekordy przyciągają uwagę, a przede wszystkim więcej pieniędzy oznacza więcej sprzętu dla szpitali i innej pomocy finansowanej przez fundację WOŚP.

W tym roku orkiestra zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na stronie można sprawdzić, na co dokładnie idą pieniądze wrzucone do puszki WOŚP. Np. z 20 zł danych w poprzednim finale 17,3 zł wydano na specjalistyczne szpitale dziecięce, złotówkę na prowadzenie kilku programów zdrowotnych, 33 grosze na organizację finału.

embed

Jak czytamy na stronie Orkiestry, pieniądze z tegorocznego finału będą przeznaczone na "zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji". Chodzi o różne specjalizacje, m.in. chirurgię ogólną, kardiochirurgię dziecięcą czy neurochirurgię. O tym, na co dokładnie przeznaczano sumy z kolejnych lat, można przeczytać na stronie WOŚP. Znajdują się tam też szczegółowe rozliczenia finansowe.

Więcej o:
Komentarze (196)
Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wszystkich finałach? Przebito już miliard
Zaloguj się
 • bezxywny

  Oceniono 44 razy 22

  Czyli wynika z tego,że czym więcej kler i ten rząd obrzydzają WOŚP , tym ludzie więcej dają :)

 • js08836

  Oceniono 38 razy 20

  Zebrała dużo przez te wszystkie lata, ale i tak mniej niż jednym ruchem PiS wręcza Kurskiemu czek na prawie 2 mld. zł. na szczujnie TVP zamiast na służbę zdrowia.

 • pakulec

  Oceniono 30 razy 16

  od początku wspieram WOŚP i jestem z tego dumny a Pis niech się wali

 • 777edgar

  Oceniono 34 razy 14

  Dziś wrzucam dla Owsiaka 200,-. Będą to pieniądze zaoszczędzone na kolędzie, której tradycyjnie nie wpuszczam.

 • hatteras

  Oceniono 39 razy 11

  Czy ktos z Was rkiedykolwiek slyszal aby T Rydzyk przeznaczyl choc jeden grosz na szlachetny cel?Dlaczego wiec padaja tutaj obelgi i oskarzenia pod adresem tego wspanialego czlowieka,ktory poswiecil swoje zycie dla ratowania innych?To samo bydlo ,ta sama swolocz nazywa Walese Bolkiem,wytyka dziadka Tuskowi,obraza Tokarczuk,Wajde,Milosza i tych wszystkich ,ktorych docenil swiat i ktorzy zapisali sie zlotymi literami w historii Polski.

 • footprintpl

  Oceniono 11 razy 9

  PiS lekką ręką daje dwa razy więcej co roku na telewizję Kurskiego

 • esobrio

  Oceniono 11 razy 7

  Płatne trolle rosyskie i inni "pożyteczni" klepiący posty dla idei - nadal nie rozumiecie, że każdy wasz wpis na temat WOŚP odnosi odwrotny skutek?

 • 11krzych

  Oceniono 19 razy 7

  Sprawdziłem, ile zebrano we wszystkich finałach WOŚP. Łącznie przez wszystkie lata mniej niż nasz katolicki rząd wkłada co roku psu w dupę, czyli finansuje pranie mózgu przez katolicką sektę, dla niepoznaki zwane nauką religii w szkołach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX