Zbigniew S. usłyszał 188 zarzutów, ale nie trafi do aresztu. Sąd zdecydował o "innych środkach"

Sąd Rejonowy w Kielcach nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie Zbigniewa S., który jest podejrzany m.in. o kierowanie gróźb pod adresem matki ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Zastosowano wobec niego inne środki zapobiegawcze.

Choć prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla Zbigniewa S., wskazując, że może on popełnić przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, Sąd Rejonowy w Kielcach podjął inną decyzję. Wobec przedsiębiorcy zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Podejrzany ma obowiązek zgłaszania się raz w tygodniu do jednostki policji najbliższej jego miejsca zamieszkania. Zbigniew S. nie może także opuszczać miejsca stałego pobytu oraz kontaktować się z osobami pokrzywdzonymi w prowadzonym postępowaniu - informuje portal wpolityce.pl.

>>> "Okrągły stół” ws. sądownictwa. Bortniczuk komentuje

Zbigniew S. miał grozić Zbigniewowi Ziobrze. Wśród poszkodowanych także prezydent Andrzej Duda

O sprawie Zbigniewa S. pisaliśmy m.in. w środę 8 stycznia. Pierwsze zarzuty usłyszał już w maju 2019 roku. Dotyczyły one m.in. znieważania prokuratorów, sędziów, policjantów i funkcjonariuszy Służby Więziennych oraz kierowania gróźb wobec nich. Nie przyznał się do winy, nie złożył wyjaśnień i według ustaleń śledczych znów wszedł na przestępczą ścieżkę. 7 stycznia został zatrzymany po raz kolejny. Usłyszał 188 zarzutów. Podobnie jak w maju ubiegłego roku nie złożył wyjaśnień i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Z ustaleń śledczych wynika, że Zbigniew S. miał grozić w internecie pozbawieniem życia matce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz "rozpowszechniać fałszywe zdjęcia i informacje" na temat polityka, jego żony oraz jego zastępczyni, prokurator Beaty Marczak. Wśród osób pokrzywdzonych działaniami Zbigniewa S. są także inni politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Więcej o:
Komentarze (111)
Zbigniew S. usłyszał 188 zarzutów, ale nie trafi do aresztu. Sąd zdecydował o "innych środkach"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 60 razy 48

  Czyli według sądu nie "oczerniał" tylko mówił prawdę tyko trochę za "ostro" :)

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 40 razy 36

  Czyli co, ta pani z akcesoriami BDSM to nie była Beata Marczak?
  To kto to w takim razie był? Bo chciałbym wiedzieć ja i mój ratler. Ba, domagamy się informacji KTO TO BYŁ na tych porno zdjęciach???

 • misha_xl

  Oceniono 40 razy 32

  Jakie zarzuty, takie środki zapobiegawcze.
  Groźba karalna to taka, która wywołuje REALNĄ OBAWĘ jej spełnienia. Już widzę, jak Zero z Mamusią trzęsą się skuleni pod stołem ze strachu przed zadeptaniem na śmierć Stoma Nogami...
  Poziom wiedzy prawniczej Zbigniewa Z. jest porównywalny z poziomem kultury osobistej Zbigniewa S. Wynosi Ziobro - ani mniej, ani więcej, tylko okrągłe Ziobro.

 • faustxyz

  Oceniono 29 razy 25

  Stonoga wydatnie pomógł kaczystom wygrać wybory z publikacją wiadomych taśm, jakże śmiesznych z kaczymi realnymi aferami. On nie jest normalny, to mentalny pisior obecnie na bratobójczej wojence z pislamistami. Podliczyli mu każdy grymas w stronę kaczystów. Oczywiście nie są tak nadgorliwi gdy gnoi się, i sami gnoją drugą stronę. Kalizm w czystej postaci. Ale w ciemny lud poszło - jakiś bandzior z peło z 200 zarzutami, chcący wymordować rodzinę Zera na wolności przez sądy pełowskie.

 • 20portal

  Oceniono 20 razy 16

  Takie "oskarżenia" to kolejna kompromitacja prokuratury. Człowiek groził śmiercią Ziobrze? Czy krzyki w stylu "kopnę ja w d..., lub jego" są grożeniem śmiercią? Czy Ziobro boi się już co będzie po zmianie władzy i dmucha na zimne?

 • sertoriusz1

  Oceniono 17 razy 15

  To jest właśnie to. Liczy się jakość, a nie ilość. Intelektualny poziom pism prokuratury nigdy nie był specjalnie wysoki, a z tego co mówią mi koledzy adwokaci karniści, od 2015 roku jest jeszcze gorzej. Ale rzecz jasna winna będzie nadzwyczajna kasta.

 • kato-rznik

  Oceniono 19 razy 13

  Skoro nie było wyroku, więc jeszcze nie jest winny. Dlatego powinniście pisać o osobach "prawdopodobnie pokrzywdzonych". Napiszcie też, co się stało z twardym dyskiem z laptopa.

 • 1pastafarianin

  Oceniono 15 razy 11

  Robił to samo co niesłynna grupa KASTA przy ministerstwie niesprawiedliwości.
  KASTA jest bezkarna a zwykłego człowieka chcą zaszczuć?
  Nie mogę doczekać się NOCY OCZYSZCZENIA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX