Włocławek. Tragedia na autostradzie A1. Dwóch mężczyzn wpadło do szczeliny między wiaduktami

Na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka doszło do tragicznego splotu wydarzeń. Po wypadku samochodu ciężarowego dwóch mężczyzn wpadło do szczeliny między wiaduktami. Jeden z nich nie żyje.

Do zdarzenia doszło w środę 8 stycznia w godzinach wieczornych. Na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Grabkowo w powiecie włocławskim 57-letni kierowca ciężarówki z naczepą nagle zjechał na lewą stronę i uderzył w bariery na wiadukcie. Zatrzymał się dopiero na lewym pasie w przeciwnym kierunku. Mężczyzna był trzeźwy. Odniósł niewielkie obrażenia, dlatego zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję. Został przetransportowany do szpitala i ukarany mandatem.

>>> Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu?

Tragedia na autostradzie A1. Nie żyje 66-letni pracownik firmy holującej

Do szpitala przetransportowano także kierowcę innego samochodu ciężarowego. 28-latek zobaczył, że jadący przed nim tir uderzył w bariery, dlatego zatrzymał się, aby udzielić pomocy kierowcy rozbitego samochodu. Gdy próbował przejść na drugą stronę drogi, wpadł pomiędzy bariery i spadł z wiaduktu z wysokości kilku metrów. 

Nie był to koniec nieszczęśliwych zdarzeń na autostradzie A1. Na miejsce zdarzenia przyjechał 66-letni pracownik firmy holującej. Podczas wykonywania czynności związanych z usunięciem ciężarówki z drogi, spadł z wiaduktu. Natychmiastowej pomocy udzielili mu policjanci oraz pracownicy obsługi autostrady. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, ale nie udało się go uratować. 

Na skutek tragicznych zdarzeń na autostradzie A1 w okolicach Włocławka zablokowano ruch na kilka godzin. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności dotyczące wypadku w pracy ze skutkiem śmiertelnym.

Więcej o:
Komentarze (200)
Włocławek. Tragedia na autostradzie A1. Dwóch mężczyzn wpadło do szczeliny między wiaduktami
Zaloguj się
 • maciekkoz

  Oceniono 75 razy 59

  Ile osób chcących ratować komuś życie musi jeszcze zginąć, żeby wreszcie zamontowno na takich wiaduktach siatki ochronne?
  Przecież nocą zupełnie nie widać, że tam jest przepaść, a już zupełnie się nad tym ludzie nie zastanawiając pędząc komuś po pomoc!

 • Mieczyslaw Cholewa

  Oceniono 72 razy 50

  To kolejny wypadek z wpadnięciem osoby w szczelinę. Pytanie,kto winny?Moim zdaniem zarządca autostrady.A tak pragmatycznie,co stoi na przeszkodzie by w takich miejscach zamontować od spodu wiaduktów siatkę ochronną,przecież to nie może być jakiś ogromny koszt!?

 • koment22

  Oceniono 36 razy 28

  Te wiadukty chyba specjalnie zaprojektowano po to, by utrwalić w społeczeństwie zasadę "myśl o sobie, nie o innych".

 • afrokomentator

  Oceniono 33 razy 25

  To nie pierwszy taki wypadek na wiadukcie, gdzie osoba próbująca komuś pomóc wpada w szczelinę między wiaduktami i traci życie. Może trzeba wykonać między tymi szczelinami jakieś siatki czy wyższe balustrady w tych miejscach. Smutne jest to, że tak tragicznie giną niewinni ludzie..
  pozdrawiam

 • marc.pl

  Oceniono 32 razy 22

  W sytuacji ekstremalnej nie każdy człowiek zachowuje spokój i rozwagę - było ciemno, wypadek. Już kilka osób poniosło śmierć w Polsce wpadając w szczelinę która znajduje się między jezdniami wiaduktów. Czy tak trudno jest wypełnić tą przestrzeń jakimiś ażurowymi elementami nawet betonowymi aby było bezpieczniej?

 • rzklanu

  Oceniono 19 razy 15

  Po wypadku, na pewno było całkowicie ciemno. Gość z za ciężarówki biegł do szoferki i niestety wpadł w dziurę, której na 100% po prostu nie było widać. Typiarz z holownika zrobił dokładnie to samo. Jestem pełen współczucia dla mężczyzny próbującego ratować dziada z cieżarówki. Niestety złapał się w pułapkę. IQ nie ma tu nic do rzeczy.

 • jan.ma

  Oceniono 19 razy 15

  Rok temu widzialem ten wiaduk i przeraził mnie widok tej szpary, która od razu kojarzyła się z ryzykiem tragedii przy kolizji z barierą. To chyba nie pierwsza tragedia w tym miejscu. KTO w ogóle dopuścił do budowy tak niebebzpiecnej konstrukcji. DLACZEGO nic dotąd nie zrobiono, żeby zabezpieczyc śmiercionośną szpare???

 • antybandzior

  Oceniono 20 razy 14

  Jak można tak budować? Zero zabezpieczeń! A do tych mądrych, było ciemno jak w d.... u murzyna, do tego emocje, i wszystko razem dało tragedię!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX