Kierowca z Iranu nareszcie może wrócić do domu. Udało się kupić nową ciężarówkę

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu, którego ciężarówka uległa awarii, ma już nowy samochód. To świetnie wyposażona scania 2013/2014 z 630 tysiącami kilometrów przebiegu. Sama zbiórka przebiegła gładko, trudności pojawiły się podczas zakupu ciągnika.

Informacja o udanych zakupach pojawiła się na grupie na Facebooku, zrzeszającej ludzi, którzy pomagali Fardinowi. Jak wynika z wpisu, nowy samochód irańskiego kierowcy to scania 2013/2014 R500 V8. "Topowa praktycznie wersja wyposażenia" - czytamy we wpisie.

Jak informuje grupa, Fardin odebrał auto z Radzynia Podlaskiego i jedzie do Częstochowy. Wymaganą kwotę - ponad 250 tys. zł - udało się zebrać w jedną dobę. Później jednak pojawiły się problemy z zakupem. Auto miała dostarczyć Grupa DBK, ale jak poinformowała 19 grudnia, okazało się to niemożliwe z powodu ograniczeń prawnych, które "uniemożliwiały dostarczenie na teren Iranu pojazdu traktowanego przez rząd Stanów Zjednoczonych jako produkt amerykański".

Irański kierowca utknął w Polsce. Dostał nowy samochód

Ostatecznie znaleziono inną ciężarówkę. Padło na scanię, ale by doszło do transakcji, trzeba było spełnić też wymogi stawiane przez irański konsulat. By dopełnić formalności Fardin musiał polecieć do Iranu i zebrać konieczne dokumenty. Jak informuje polsatnews.pl zakupiona scania ma 630 tys. km przebiegu. Wyposażona jest m.in. w retarder - urządzenie wspomagające długotrwałe hamowanie, skórzaną tapicerkę, zautomatyzowaną skrzynię biegów oraz silnik V8. 

Fardin Kazemi, kierowca przewożący rodzynki utknął w Polsce na początku grudnia 2019 r. Na krajowej "jedynce" w Koziegłowach (Śląsk) zepsuła się jego amerykańska ciężarówka international 9670 z 1988 r. Próba naprawienia silnika okazała się nieskuteczna, więc w internecie ruszyła zbiórka na nowy sprzęt.

Więcej o:
Komentarze (236)
Kierowca z Iranu nareszcie może wrócić do domu. Udało się kupić nową ciężarówkę
Zaloguj się
 • hefajstos1

  Oceniono 123 razy 117

  Tym, którzy pomogli Irańczykowi , należą się wielkie podziękowania .

 • moppy

  Oceniono 113 razy 113

  Tak się powinien zachowywać każdy człowiek, jeśli jest człowiekiem, a nie bydlakiem.

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 91 razy 87

  I kto jest prawdziwym Ambasadorem? Ludzie którzy zebrali kasę....

 • koszmarek66

  Oceniono 86 razy 84

  Ta grupa zaangażowanych Polaków zrobiła więcej dla naszej polityki zagranicznej niż rządowy MSZ. Szczególnie teraz, kiedy możemy być postrzegani przez Iran jako najwierniejszy sojusznik USA w Europie. Pokazaliśmy, że mamy nie tylko łeb ale i serce.

 • kochanyleo

  Oceniono 65 razy 65

  To piękne ,ludzie poza władza zawsze się dogadają i potrafią sobie pomóc.
  Życzę Panu Kzemi szczęśliwej podróży do domu i niech miło wspomina ludzi z Polski.

 • zbigniew49

  Oceniono 70 razy 64

  Brawo Polacy- 250 tysięcy zebrane na samochód zrobiło więcej niż 111 ml zł wydane przez Polską Fundację Narodowo- tak trzeba działać

 • allium_ursinum

  Oceniono 70 razy 64

  Brawo.

 • byann

  Oceniono 62 razy 52

  Brak słów! Oby sprawę nagłośniła irańska prasa i oby nie podszyli się do niej nasze dyplomatoły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX