WOŚP 2020 - najciekawsze licytacje m.in. kurtka Bogusława Lindy z "Psów" i kolacja z Mikiem Tysonem

12 stycznia odbędzie się 28. Finał WOŚP. Zbiórce prowadzonej przez wolontariuszy w całej Polsce towarzyszą aukcje na portalu Allegro. Osoby, które chcą wesprzeć WOŚP, mogą wylictować m.in. przedmioty należące do gwiazd lub spotkania z politykami i celebrytami.

Podczas gdy do Finału WOŚP 2020 wciąż pozostało kilka dni, licznik na stronie internetowej aukcje.wosp.org.pl pokazuje, że osoby biorące udział w licytacjach, wesprą fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 3784283 zł (stan na godzinę 11:20 w czwartek 9 stycznia). Oczywiście liczba ta stale rośnie. 

>>> Zobacz, jak WOŚP pomaga dzieciom 

Zobacz wideo

Najciekawsze aukcje WOŚP 2020. Wśród licytowanych przedmiotów m.in. koszulka prezydenta Andrzeja Dudy

Do cieszących się największą popularnością licytacji należą spotkania ze znanymi osobami - muzykami, aktorami, dziennikarzami. Wśród takich aukcji można wymienić m.in. kolację z Mikiem Tysonem, nagranie autorskiego singla z Honoratą Skarbek, zaproszenie na pokaz Saint Laurent od Anji Rubik i spotkanie z modelką czy wizyta w Pradze z reżyserką Agnieszką Holland.

WOŚP wspierają także politycy. Jest wśród nich wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu europosłanka Magdalena Adamowicz, która wystawiła na Allegro możliwość spędzenia z nią dnia w Parlamencie Europejskim i odbycia spaceru po Gdańsku. Wśród licytacji WOŚP znajdziemy także zaproszenie od Roberta Biedronia, który pokaże zwycięzcy, jak wygląda praca europosła w Brukseli.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także aukcje, na których można wylicytować przedmioty należące do gwiazd. W tym roku można wesprzeć WOŚP, kupując takie rzeczy jak koszulka sportowa prezydenta Andrzeja Dudy, suknia wieczorowa Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, replika Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk (jedna z oficjalnych kopii), sukienka Roksany Węgiel, skórzana kurtka Bogusława Lindy, którą nosił w filmie "Psy" czy pozłacana patera Patryka Vegi. 

WOŚP gra już 28 lat! W tym roku zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci

Pieniądze z aukcji WOŚP na Allegro, podobnie jak te zebrane podczas niedzielnej zbiórki publicznej, zostaną przeznaczone na zakup nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy niezbędny w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Więcej o: