Niedziele handlowe 2020. Czy 12 stycznia sklepy będą czynne?

Czy 12 stycznia to niedziela handlowa? Czy sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Auchan i Carrefour będą jutro otwarte? Podpowiadamy.

12 stycznia nie jest niedzielą handlową. Mówi o tym ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, według której w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Na najbliższą z nich musimy poczekać aż do 26 stycznia. Kolejne niedziele handlowe wypadną: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2020. W jakich sklepach można zrobić zakupy pomimo zakazu?

Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Ustawodawca wskazuje 32 rodzaje sklepów, które mogą być otwarte bez ograniczeń. To m.in. apteki, piekarnie, sklepy z pamiątkami, sklepy znajdujące się na dworcach, placówki pocztowe oraz sklepy działające przy stacjach benzynowych. W niedziele bez handlu możemy zrobić zakupy także w sklepikach osiedlowych, w których w takie dni sprzedaje sam właściciel.

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe 2020. Czy 12 stycznia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 7 razy 5

  Prosimy również o informację nie tylko o handlowych niedzielach lecz również o aktualnej cenie olejów napędowych ,silnikowych ,gazu napędowego oraz cen hot dogów na stacjach benzynowych.

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  Jest UZ... a gdzie Adam Jezierski... z jego "kopiuj wklej" Mordowiczem??

 • lech40

  Oceniono 9 razy 3

  Ja, czytelnik Gazety traktowany jako idiota, bardzo dziękuję za kontynuowanie tego sensacyjnego cyklu. Uważam, że powinien ukazywać się jeszcze częściej: codziennie! I jako pierwsza i najważniejsza informacja !

 • wesoły Cypisek

  Oceniono 7 razy 3

  Nareszcie jest artykuł dnia i to sygnowany przez samego UZta, werdykt znam lecz lubię podziwiać kunszt dziennikarski tego pana. Jakoś wytrzymam 19 stycznia ewentualnie 26 aby pochodzić obrotowymi drzwiami cały dzień non stop śpiewają patriotyczne piosenki. Już nie tak łatwo nie wyproszą ponieważ będę miał ze sobą różaniec.

 • stagrz20

  Oceniono 2 razy 2

  Wy też co tydzień zadajecie, dla kliknięć, kretyńskie pytanie, czy sklepy będą czynne? Wstydźcie się.

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko 7 niedziel "handlowych" w ciągu całego roku, a UZ i NPK napier*alają o tym przez pięć dni każdego tygodnia!!! I to jeszcze dwa razy dziennie!!!
  A co na to szef portalu!???
  Wstyd!!!

 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 6 razy 2

  Oprócz kolejnego programu Taniec z gwiazdami żądamy wznowienia starej edycji programu prawda czasu prawda ekranu kiedy to wszystkie niedziele były handlowe.

 • alejagwiazd

  Oceniono 1 raz 1

  Do kosciola marsz. Blagac o przebaczenie i odpusty kupowac. Sklepow wam sie zachciewa. O nie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX