Zbigniew S. z zarzutami popełnienia 188 przestępstw. Miał oczerniać Zbigniewa Ziobrę i jego żonę

Przedsiębiorca Zbigniew S. usłyszał w kieleckiej prokuraturze okręgowej zarzuty popełnienia 188 przestępstw. Mężczyzna miał grozić m.in. matce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Zbigniew S. nie przyznaje się do winy. Do sądu trafił wniosek o trzymiesięczny areszt podejrzanego.

W maju ubiegłego roku przedsiębiorca Zbigniew S. usłyszał 145 zarzutów, dotyczących m.in. znieważania prokuratorów, sędziów, policjantów i funkcjonariuszy Służby Więziennych i kierowania gróźb wobec nich. Zbigniew S. nie przyznał się do winy, nie składał również wyjaśnień.

"Pomimo tego Zbigniew S. nie zaprzestał swojej przestępczej działalności" - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Kielcach. 

>>> Kierowca w Wyszkowie nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia trzech aut

Zobacz wideo

Zarzuty dla Zbigniewa S.

Zbigniew S. został zatrzymany ponownie w tym roku, w środę 7 stycznia. Prokuratura przedstawiła tego dnia mężczyźnie zarzuty popełnienia 188 przestępstw. Znów nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień.

Jak podają śledczy, Zbigniew S. miał grozić w sieci pozbawieniem życia matce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Mężczyzna miał również "rozpowszechniać fałszywe zdjęcia i informacje" na temat polityka, jego żony oraz jego zastępczyni, prokurator Beaty Marczak.

Te działania Zbigniewa S., mają na celu wywarcie bezprawnego wpływu na pracę prokuratorów w sprawach dotyczących Zbigniewa S. i innych osób podejrzanych o popełnienie poważnych przestępstw. Wśród osób pokrzywdzonych innymi bezprawnymi działaniami Zbigniewa S. są też politycy, a wśród nich Prezydent RP Andrzej Duda, a także posłowie Jarosław Kaczyński i Jacek Sasin.

- informuje kielecka prokuratura.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowy areszt.