Iran: silne trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni atomowej

W pobliżu miasta Buszehr w południowo-wschodnim Iranie doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,9. To właśnie w tym regionie znajduje się zbudowana przez Rosjan elektrownia atomowa.
Zobacz wideo

Do trzęsienia ziemi doszło o godzinie 2:20 rano w środę 8 stycznia. Według amerykańskiej agencji naukowo-badawczej USGS magnituda wyniosła 4,7-4,9 stopni. Epicentrum znajdowało się na południu Iranu, w okolicach miejscowości Buszehr, gdzie znajduje się elektrownia atomowa.

Trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni atomowej w Iranie - nie ma informacji o rannych

Jak podaje Bloomberg, powołując się na jedną z irańskich agencji informacyjnych żadna osoba nie została ranna. Na miejscu od razu pojawiły się służby ratunkowe. Wybudowana przez Rosjan elektrownia atomowa może przetrwać trzęsienie ziemi o maksymalnej magnitudzie 9 stopni.

W ostatnich godzinach sytuacja w Iranie stała się głównym tematem opisywanym przez światowe media. Dotyczy to nie tylko napiętych relacji ze Stanami Zjednoczonymi i ataku rakietowego na amerykańskie bazy wojskowe w Iraku, ale też środowej katastrofy Boeinga 747 ukraińskich linii lotniczych. W katastrofie samolotu zginęło 170 osób. Z kolei zgodnie z informacjami Pentagonu w irańskim ataku rakietowym nie ucierpieli żadni żołnierze.

Więcej o: