Niedziele handlowe 2020. Czy 12 stycznia wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku w Polsce obowiązuje ustawa ograniczająca liczbę niedziel handlowych. Dodatkowo od tego roku wprowadzone zostały nowe zasady ich wyznaczania - czy w styczniu wypada niedziela handlowa?
Zobacz wideo

Zakaz handlu został skierowany przede wszystkim wobec dużych sieci handlowych oraz sklepów takich jak Lidl, Biedronka, Auchan czy Carrefour. Od 2018 roku w każdą niedzielę otwarte mogą być jedynie mniejsze sklepy prowadzone przez właścicieli (także sklepy franczyzowe jak Carrefour Express), sklepy pełniące funkcje placówek pocztowych, apteki, cukiernie, kawiarnie czy stacje benzynowe.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 12 stycznia sklepy będą otwarte?

W niedzielę 12 stycznia wypada zakaz handlu, w związku z czym tego dnia zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy. Najbliższa handlowa niedziela wypada 26 stycznia. Na kolejną okazję do zrobienia niedzielnych zakupów musimy poczekać do 5 i 26 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Od stycznia 2020 roku obowiązują nowe zasady dotyczące niedziel handlowych. Od tego momentu duże sklepy będą mogły być otwarte w maksymalnie siedem niedziel w roku. Handlowa niedziela będzie mogła wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i dodatkowo w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele HandloweNiedziele Handlowe fot. gazeta.pl

Więcej o: