Irański kierowca, którego ciężarówka zepsuła się pod Częstochową wrócił do Polski. Po nową naczepę

Irański kierowca po kilku dniach pobytu w ojczyźnie wrócił do Polski, gdzie będzie kontynuował poszukiwania nowej ciężarówki. Dzięki internetowej zbiórce pieniędzy udało się zebrać środki na zakup nowej naczepy.
Zobacz wideo

Ponad 30-letnia ciężarówka Fardina Kazemiego zepsuła się na początku grudnia na drodze krajowej numer 1 niedaleko Częstochowy. Z powodu znacznych uszkodzeń silnika, samochodu nie dało się ponownie uruchomić. Amerykański International 9670 wymaga remontu, który pochłonąłby za dużo czasu i pieniędzy.

Irański kierowca, Fardin Kazemi, niedługo wróci do ojczyzny z nową ciężarówką

Polscy kierowcy tirów oraz mechanicy postanowili pomóc mężczyźnie, dlatego też zorganizowano internetową zbiórkę na zakup używanej ciężarówki. Aktualnie zebranych zostało 267 tysięcy złotych. Do zakończenia zbiórki zostały dwa dni.

Fardin Kazemi, po krótkim pobycie w Iranie, 7 stycznia wrócił do Polski. Wraz z polskimi kierowcami mężczyzna będzie kontynuował poszukiwania nowego pojazdu, którym mógłby wrócić do Iranu. Jak się okazało, dzięki zbiórce pieniędzy udało się już kupić naczepę, a sprzedawca od siebie zagwarantował także nowe opony i felgi. Organizatorzy zrzutki napisali również, że w trakcie jest także zakup ciągnika. Kazemi ma wrócić do swojego kraju nową ciężarówką, a jego dotychczasowy sprzęt otrzyma drugie życie. 

- Polacy okazali się dla mnie aniołami, a ich pomoc to cud Wielkiego Boga - mówił w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" irański kierowca. Za pomoc podziękował także przewodniczący irańskiego związku kierowców ciężarówek: "Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich mądrych i czujnych obywateli Polski, a także gościnnych kierowców tego kraju, którzy pomogli naszemu irańskiemu kierowcy" - czytamy na Facebooku organizatorów zbiórki. 

Więcej o:
Komentarze (155)
Irański kierowca, którego ciężarówka zepsuła się pod Częstochową wrócił do Polski. Po nową naczepę
Zaloguj się
 • kroliklesny

  Oceniono 104 razy 94

  Ludzie powinni sobie pomagac, a nie pluc jaden jeden na drugiego. Brawo polscy Kierowcy! Nareszcie cos pozytywnego w Lechistanie (nomen-omen!).

 • artenor

  Oceniono 79 razy 77

  Polscy Kierowcy więcej zrobili dla poprawy stosunków polsko-irańskich (zwłaszcza teraz), niż całe polskie ministerstwo spraw zagranicznych. Brawo!!

 • nie_lubie_kaczora

  Oceniono 55 razy 53

  Więcej dobry wiadomości, a nie ciągle tylko zasrana polityka.

 • siwywaldi

  Oceniono 60 razy 48

  "- Polacy okazali się dla mnie aniołami, a ich pomoc to cud Wielkiego Boga -"
  Te słowa irańskiego kierowcy dedykuję tym, którym w Polsce PRZESZKADZA, że niektórzy ludzie, Boga nazywają Allachem :-)
  Panowie kierowcy-tirowcy. Polska i Polacy są z Was dumni !

 • w11mil

  Oceniono 54 razy 48

  Jak miło przeczytać o czymś dobrym.

 • takinikt

  Oceniono 50 razy 42

  Zwykli ludzie sami robią lepszą dyplomację niż jakieś Waszcze i Trumpy razem wzięci.
  Polityka to gó... - nastawia do siebie okoniem całe narody i kontynenty. Gdyby polityka koncentrowała się na realnym życiu i tym, żeby było ono sprawne, to nie byłoby wojen, byłby mega dostatek, ludzie srali by pieniędzmi, nie byłoby wojen ani żadnych konfliktów - no bo niby po co? Dać ludziom wolność, zlikwidować granicę, jedna waluta, żadnego cła i żadnych dupereli, jeden niski podatek i byłaby kasa na wszystko.

 • spyderman2

  Oceniono 37 razy 33

  duda nie dał ani grosza. duda i jego czerwoni kolesie patrzą jak zabrać a nie dać

 • tilow7

  Oceniono 39 razy 33

  Kolejny przykład tego, że między narodami na tym najniższym szczeblu, istnieje przyjaźń i pojednanie. Judzą politycy i chorzy ludzie, dla których władza to pomysł na egzystencję.

 • groupen

  Oceniono 28 razy 26

  Miło się czyta, bo w zbiórce brałam udział. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX