Rumia. Samochód potrącił pieszą schodzącą z pasów. Kobietę wyrzuciło w powietrze

Policja szuka świadków makabrycznego wypadku w Rumi, gdzie kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Potrąconą - co zarejestrowała kamera samochodowa - po uderzeniu przez auto wyrzuciło w powietrze.

Policja z Wejherowa dopiero 7 stycznia opublikowała komunikat na temat tego wypadku, choć w sieci można było już wcześniej znaleźć nagranie z kamery samochodowej, która wszystko zarejestrowała.

Policjanci z drogówki dostali zgłoszenie w piątek przed godz. 16, że w Rumi na ul. Gdańskiej doszło do wypadku. Ustalili wstępnie, że 29-latek za kierownicą toyoty yaris najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

 

Makabryczny wypadek w Rumi. Wszystko nagrała kamera samochodowa

Ranna kobieta trafiła do szpitala, a policja zabezpieczyła auto 29-latka, zatrzymano też jego prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Policja w Wejherowie zaapelowała po kilku dniach do świadków zdarzenia o kontakt z komisariatem w Rumi.

Szersze spojrzenie na wypadek rzuca wspomniane nagranie z kamery samochodowej: przed przejściem dla pieszych zatrzymuje się jedno z aut, kobieta wchodzi na pasy i gdy już jest blisko zejścia z ulicy, uderza w nią auto jadące z drugiej strony jezdni. Piesza zostaje potem wyrzucona w powietrze na kilka metrów.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne:

Zobacz wideo
Więcej o: