Kaskadowy pomiar prędkości w całej Polsce - na drogach więcej policji

Policjanci ruchu drogowego wezmą dziś udział w akcji pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Funkcjonariusze będą sprawdzali przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego.

>>  Policjanci przerwali rajd 39-latka, który przekroczył prędkość o ponad 110 km/h >>

Zobacz wideo

We wtorek 7 stycznia policjanci w całym kraju przeprowadzą kaskadowy pomiar prędkości. Szczególnie dużo patroli wysłanych zostanie w miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków drogowych oraz tam, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dozwoloną prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości - dziś w na drogach więcej patroli policji

Jak czytamy w komunikacie policji, funkcjonariusze w ramach działań przeprowadzą pomiary prędkości statycznie (pomiar prędkości będzie prowadzony w co najmniej dwóch punktach na tym samym odcinku drogi) oraz dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem).

Kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a zwłaszcza te osoby, które rażąco przekroczą obowiązujące normy muszą liczyć się z konsekwencjami: mandatami karnymi, punktami karnymi, a nawet utratą prawa jazdy. Ta ostatnia kara dotyczy kierowców, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W ubiegłym roku za przekraczanie prędkości w takich miejscach zatrzymanych do kontroli zostało prawie 49 tysięcy kierowców.

"Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań" - napisano w komunikacie policji.

Więcej o:
Komentarze (56)
Kaskadowy pomiar prędkości w całej Polsce - na drogach więcej policji
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 19 razy 17

  Oderwą wszystkich od wycinania konfetti i pilnowania chałupy wiceministra.

 • hilux_ie

  Oceniono 15 razy 15

  Policja będzie dziś robić to za co jej płacą? Chwalmy Pana!
  A co robią przez pozostałe 364 dni w roku?

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 15

  Pisałem już, że w Polsce jest 2477 gmin. Taki pomiar, to co najmniej dwa patrole po dwie osoby. Ciekawe SKĄD wezmą tyłu policjantów, skoro braki kadrowe w niektórych garnizonach, sięgają już 50% ?

 • dyskootantka

  Oceniono 11 razy 9

  Takie akcje doraźne nie mają sensu. Kulsony przez dłuższy czas pilnowały tylko a to ludzi z białymi różami, a to ubranych na czarno kobiet, a szaleńcy na drogach zabijali. Teraz kazali im kasę zbierać? Bo brakuje. Żenada.

 • zigzaur

  Oceniono 15 razy 7

  W jakich godzinach będzie ta akcja? No i pamiętajmy, że znaczną część czasu pracy policjantów pochłonie spisywanie stanu liczników. A pamiętajmy, że dla policjanta spisanie sześcio- czy siedmiocyfrowej liczby nie będzie łatwe.

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wiem skąd tylu przestrzegających przepisy na forum. Czasami ustawiam tempomat na max.dozwoloną prędkość (zgodnie z GPS, więc nieco ponad wskazania prędkościomierza) i wtedy w s z y s c y mnie wyprzedzają.

 • hilux_ie

  Oceniono 9 razy 5

  Odwiedzam rodzinę i znajomych w Polsce średnio dwa razy do roku, zawsze wypożyczam auto bo wygodniej. Przepuszczam pieszych na pasach, wpuszczam samochody z podporządkowanej ale przede wszystkim ściśle trzymam się limitów prędkości i patrzę w lusterka jak się kierownicy za mną gotują żywcem bo "muszo wypszedzić bo bus musi latać".
  Na plus: robię to od kilkunastu lat i widzę, że kultura jazdy w Polsce się powoli poprawia.

 • iarna

  Oceniono 6 razy 4

  Proponuje policji aby weszła do większych miast w Polsce i przyjrzała się jak kmioty parkują. To jest źródło milionów zetów w kilka chwil, bez wchodzenia na jezdnię, gdzie samochody niebezpiecznie szybko sie przemieszczają.

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 3

  PIS ma brak kasy, więc dorobić musi Policja , być może nawet na swoje wynagrodzenia i nagrody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX