RCB apeluje: "Nie bądź obojętny!". Od listopada z powodu wyziębienia zmarło 18 osób

Od 1 listopada 2019 roku w wyniku wychłodzenia w Polsce zmarło już 18 osób. Ostatnia ofiara mrozu straciła życie w niedzielę 5 stycznia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, abyśmy nie byli obojętni i pomagali osobom, które tego potrzebują.
Zobacz wideo

Z policyjnych statystyk wynika, że w listopadzie 2019 roku w wyniku wychłodzenia zmarły 4 osoby, a w grudniu 2019 roku - 10 osób. Mróz zbiera śmiertelne żniwo także w styczniu. W ubiegłą niedzielę zmarła 18. ofiara chłodu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby dzwonić pod numer alarmowy 112, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy. Apeluje także, by ubierać się stosownie do pogody i nie rozgrzewać się napojami alkoholowymi.

RCB ostrzega przed niskimi temperaturami. Synoptycy prognozują mroźną noc. W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że przed nami kolejna mroźna noc. W niemal całym kraju, z wyjątkiem Wybrzeża i terenów w pobliżu zachodniej granicy Polski, temperatura spadnie poniżej zera. Najzimniej będzie w okolicach Zakopanego - tam termometry wskażą zaledwie -9 stopni Celsjusza. Na południu kraju zimno będzie także w ciągu dnia. W Zakopanem odnotujemy maksymalnie -3 stopnie, a w Rzeszowie 0 stopni. TOPR informuje z kolei o trudnych warunkach w górach. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Więcej o: