RCB apeluje: "Nie bądź obojętny!". Od listopada z powodu wyziębienia zmarło 18 osób

Od 1 listopada 2019 roku w wyniku wychłodzenia w Polsce zmarło już 18 osób. Ostatnia ofiara mrozu straciła życie w niedzielę 5 stycznia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, abyśmy nie byli obojętni i pomagali osobom, które tego potrzebują.
Zobacz wideo

Z policyjnych statystyk wynika, że w listopadzie 2019 roku w wyniku wychłodzenia zmarły 4 osoby, a w grudniu 2019 roku - 10 osób. Mróz zbiera śmiertelne żniwo także w styczniu. W ubiegłą niedzielę zmarła 18. ofiara chłodu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby dzwonić pod numer alarmowy 112, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy. Apeluje także, by ubierać się stosownie do pogody i nie rozgrzewać się napojami alkoholowymi.

RCB ostrzega przed niskimi temperaturami. Synoptycy prognozują mroźną noc. W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że przed nami kolejna mroźna noc. W niemal całym kraju, z wyjątkiem Wybrzeża i terenów w pobliżu zachodniej granicy Polski, temperatura spadnie poniżej zera. Najzimniej będzie w okolicach Zakopanego - tam termometry wskażą zaledwie -9 stopni Celsjusza. Na południu kraju zimno będzie także w ciągu dnia. W Zakopanem odnotujemy maksymalnie -3 stopnie, a w Rzeszowie 0 stopni. TOPR informuje z kolei o trudnych warunkach w górach. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Więcej o:
Komentarze (11)
RCB apeluje: "Nie bądź obojętny!". Od listopada z powodu wyziębienia zmarło 18 osób
Zaloguj się
 • pisowski_niedouk

  Oceniono 8 razy 4

  Bolą informacje, jeśli ktoś umiera, bo mu szpital odmówił pomocy a nie, że zamarzł jakiś żul, który uciekł z domu, bo mu się wolność podobała.

 • ziggybam

  Oceniono 1 raz 1

  Nie będę obojetny - załosuję przeciw PiS, któremu odpowiada ogłupione i pijące społeczeństwo, coraz gorsza edukacja i służba zdrowia oraz pomoc społeczna (nie mówiąc o łysych pałach bijących ludzi rizdających zupę). To są przyczyny tych nieszczęść.

 • nacjonalistapolski

  Oceniono 5 razy -1

  Jak ktoś nie pije to ma miejsce w noclegowni, jak woli chlać niech umiera

 • angelus-silesius

  Oceniono 8 razy -4

  'Od listopada z powodu wyziębienia zmarło 18 osób'... bo się dały wyciuIać na gadki o katastrofie klimatycznej globalnego ocieplenia.
  Masz krew na rękach, Gojzeto.
  Krew meneli, aleć zawsze.

 • niepolactwo12

  Oceniono 5 razy -5

  W Zielonej Wyspie, w sercu "Europy" ludziska umieraj z glodu ....hehe w Kanadzie jest ...czasmi -50C (Sask,Manitoba,..),terz -20 w Albercie, a Owsiak-Cwaniaczek troszcyz sie o...Australie i Pozary: P)-PiS bantustanek nie rzowiazal i nie rozwiaze problemu mieszkan na..wieki! No i tyle Fundacji...hehehe...niezly buredeloPANSTEWKO ,ale na co cwaniaczko-zlodziejaszki zasluzyli,moze znowu na Palke Bismarcka@Kozaka znad Donu. ps. nie bylo $$na instalacje przeciwppz w Chojnicach-hhehhe w juz 21w. i to w centrum...UE,raczej Mongolo_Europy.....no i naawet Pioruny Zeusa wala w leb pielgrzymow-baranow do Krzyza (na giewoncie)....+ wlasnie nozownik we Wroclawiu wykoczylo wrogiego Kibica - niezle: POlczki POgimnazjum pPOtrafia

 • zdzisiek66

  Oceniono 7 razy -5

  Nie bardzo rozumiem, jak można umrzeć z powodu mrozu, którego nie ma z powodu katastrofy klimatycznej. Czy to nie Wyborcza pisała niedawno o rekordowo ciepłym polskim grudniu najcieplejszym od 30 lat, prawie tak ciepłym, jak w 1989?
  A wszystkim ofiarom poalkoholowego WYCHŁODZENIA współczuję. Żul też człowiek.

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy -6

  Niech wyziębionymi zaopiekują się ekolodzy którzy twierdzą że mamy ocieplenie klimatu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX