Wchodzili na Śnieżkę zamkniętym szlakiem przy potężnym wietrze. "Wierzyłam w ludzi, ale powoli przestaję"

Schronisko górskie leżące u podnóża Śnieżki zamieściło w sieci nagranie, na którym widać, jak dwóch mężczyzn, mimo bardzo silnego wiatru, wchodzi na najwyższy szczyt Karkonoszy zamkniętym szlakiem. - Zawsze wierzyłam w ludzi, ale powoli przestaję - napisała autorka filmu.

Schronisko górskie Dom Śląski położone jest w Karkonoszach u podnóża Śnieżki na wysokości 1400 m n.p.m. na granicy polsko-czeskiej. Na swoim profilu na Instagramie zamieściło film jednej z pracownic, która w piątek nagrała dwóch mężczyzn wchodzących na Śnieżkę zamkniętym szlakiem. Podmuchy wiatru dochodziły wówczas do 130 km/h.

Dom Śląski zaapelował, aby turyści uszanowali zakaz wchodzenia na te szlaki, które są zamknięte.

Drodzy turyści. Uszanujcie proszę zakazy wchodzenia na zamknięte szlaki. Wysoko panują trudne warunki. (....) Uważajcie na siebie

- napisało na portalu społecznościowym schronisko.

 
Nagrałam ten filmik 3.01.2020 r. Zawsze wierzyłam w ludzi, ale powoli przestaję

- napisała z kolei na Instagramie sama autorka filmu.

Aktualną sytuację na szlakach możesz sprawdzić na stronie karkonoskiego GOPR. Obecnie obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach jest ślisko - zalegają zmrożony śnieg i lód. Wiatr w porywach jest bardzo silny. Zamknięte są m.in. droga jubileuszowa na Śnieżkę oraz szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki.

>>> Stopnie zagrożenia lawinowego. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (242)
Wchodzili na Śnieżkę zamkniętym szlakiem przy potężnym wietrze. "Wierzyłam w ludzi, ale powoli przestaję"
Zaloguj się
 • warszawa34

  Oceniono 50 razy 40

  Zawsze ludziom wydaje się, że dojdą, nie zgubią się, nie zamarzną, nie zginą. I jeśli się pomylą, idąc w takich warunkach, to ich sprawa. Ale jeśli będą wzywać pomocy, to za ciężką pracę ratowników i narażanie ich na niebezpieczeństwo, niech płacą. Od razu przybędzie im rozsądku.

 • Bronek Sz

  Oceniono 50 razy 32

  Płacić za ratunek, lub zostawić na łaskę losu. Może to brutalnie zabrzmi, ale tylko tak można nauczyć pseudo turystów

 • im226_g.pl

  Oceniono 43 razy 31

  Dlaczego nie pozwalamy odpowiadać ludziom za siebie? Każdy ma prawo żyć i umrzeć jak chce. Czyż nie na tym polega wolność?

 • hakatumba

  Oceniono 32 razy 28

  Takie plemienne myślenie. Szlak jest zamknięty co oznacza tylko tyle że jest niebezpiecznie. A ktoś ma to w nosie bo lubi jak jest niebezpiecznie. I dlaczego mu zabraniać przyjemności??? Niech idzie tylko ew. akcja ratunkowa na własny koszt oczywiście, to też logiczne i nie świadczy o jakiejś dydaktyce. Są dorośli i robią co lubią.

 • hipo krater

  Oceniono 32 razy 22

  Odpowiadają za siebie. Najwyzej skrzywdzą, oprocz siebie, dodatkowo swoich bliskich. Gorzej jak głupiec rządzi potężnym państwem i jego decyzje mogą doprowadzić do globalnej katastrofy.

 • jep23

  Oceniono 21 razy 15

  To jest cały czas ten sam gatunek - "Zmiescisz się śmiało".
  Nie przeszkadzać,nie ratować.

 • iremus

  Oceniono 28 razy 14

  Każdy ma niezmywalne prawo do samobójstwa . I tyle . Takich osób nie powinien nikt na siłę "ratować" i narażać społeczeństwa na niczym nieuzasadnione koszty.
  Każdy ma prawo być kowalem własnego życia. Życie to nie szkółka albo przedszkole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX