Przekroczył prędkość na zakopiance, został zatrzymany. Licznik cofnięty o 46 tys. kilometrów

46 tys. kilometrów - o tyle cofnięty był licznik kilometrów w aucie zatrzymanym przez policjantów w Myślenicach na zakopiance. Kierowca nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Sprawą zajmie się lokalna komenda powiatowa.

Patrol grupy SPEED z małopolskiej komendy policji zatrzymał w czwartek w Myślenicach na drodze krajowej nr 7 (zakopianka) samochód marki Peugeot Partner. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 28 km/h i został ukarany mandatem karnym.

Licznik kilometrów wskazywał liczbę 152 456. Funkcjonariusze zweryfikowali auto w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jak się okazało, w 2018 r. liczba przejechanych kilometrów wynosiła 198 900. Różnica to ponad 46 tys. kilometrów.

>>> Kierowca w Wyszkowie nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia trzech aut

Zobacz wideo

"Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż w 2018 roku, tłumaczył, że jest to pojazd firmowy" - czytamy w policyjnym komunikacie.

W związku z tym, że auto nie miało aktualnych badań technicznych, funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Sprawa cofniętego licznika będzie wyjaśniana przez Komendę Powiatową Policji w Myślenicach. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Od 1 stycznia tego roku policjanci spisują stan licznika w trakcie kontroli, a dane te są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Więcej o: