Opolskie. Sołtys pobił żonę na imprezie urodzinowej swojej matki. "To nie przystoi człowiekowi"

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak pijany sołtys wsi Naczysławki bije swoją żonę. "Wyrażam swoje głębokie oburzenie i słowa potępienia wobec takiego zachowania" - napisał w oświadczeniu wójt gminy Reńska Wieś. Sołtys złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

O sprawie poinformował magazyn TVP "Alarm!". Na filmie nagranym na imprezie urodzinowej matki sołtysa widać, jak mężczyzna bije swoją żonę, a następnie zaczyna okładać ją krzesłem. Sołtys miał wpaść w furię po tym, jak kobieta sprzeciwiła się, kiedy ten pijany chciał prowadzić samochód.

W materiale Telewizji Polskiej sołtys przyznał się do pobicia żony i stwierdził, że jest mu wstyd.

Było, minęło, koniec

- powiedział mężczyzna.

"Wyrażam swoje głębokie oburzenie"

Na stronie internetowej gminy Reńska Wieś (woj. opolskie), do której należą Naczysławki, zostało zamieszczone oświadczenie wójta Tomasza Kandziora.

(...) w imieniu swoim i naszej społeczności gminnej wyrażam swoje głębokie oburzenie i słowa potępienia wobec takiego zachowania. Zachowanie takie nie przystoi zarówno osobie sprawującej funkcję publiczną, jak i w ogóle człowiekowi jako takiemu

- napisał wójt. Poinformował również, że przeprowadził rozmowę z sołtysem, po której ten złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

>>> Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: