Prof. Bogdan Chazan nie będzie już konsultantem ds. ginekologii. Lekarz złożył rezygnację

Prof. Bogdan Chazan złożył rezygnację z funkcji konsultanta ds. ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim. Lekarza zastąpił na tym stanowisku prof. Wojciecha Rokita z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Ginekolog prof. Bogdan Chazan pod koniec ubiegłego roku zrezygnował z funkcji konsultanta ds. ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim - podaje "Gazeta Wyborcza". Na jego miejsce został powołany prof. Wojciech Rokita, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Już wcześniej pełnił tę funkcję - w latach 2012-2017.

>> Z-ca rzecznika PiS Radosław Fogiel: Nie mamy planów zmiany ustawy antyaborcyjnej

Zobacz wideo

Prof. Bogdan Chazan rezygnuje z funkcji

Bogdan Chazan jest profesorem ginekologii, w latach 1998-2011 był Krajowym Konsultantem w Dziedzinie Położnictwa i Ginekologii. W latach 2004–2014 kierował Szpitalem Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie.

W 2015 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów umorzyła śledztwo przeciwko Bogdanowi Chazanowi. Rok wcześniej został oskarżony przez jedną z pacjentek, że nie wykonał aborcji uszkodzonego płodu i nie skierował jej do innego lekarza, który mógłby aborcję przeprowadzić. W konsekwencji na szpital im. Św. Rodziny została nałożona przez NFZ kara w wysokości 70 tys. zł, a Chazan stracił stanowisko dyrektora.

Więcej o: