Wielkopolska. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje dwóch 20-latków

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Borucino doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W samochód osobowy uderzył nadjeżdżający pociąg. Śmierć na miejscu poniosło dwóch młodych mężczyzn.
Zobacz wideo

Jak podaje "Głos Wielkopolski" do zdarzenia doszło w czwartek 2 stycznia po godzinie 12:00 w Borucinie w Wielkopolsce. Z niewiadomych przyczyn pod nadjeżdżający pociąg wjechał samochód osobowy. Mimo trwającej ponad godzinę reanimacji nie udało się uratować dwóch 20-latków, którzy podróżowali osobówką.

Wielkopolska. Dwie osoby zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem

Na miejsce wysłanych zostało pięć zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR. Do wypadku doszło na oznakowanym, ale niestrzeżonym przejeździe kolejowym, znajdującym się pomiędzy polami. - Był to pociąg relacji Katowice-Słupsk. Nikomu z pasażerów nic się nie stało - powiedział Radosław Śledziński z PKP PLK.

Sprawę wypadku będzie wyjaśniać prokuratura oraz komisja badająca wypadki kolejowe. Ruch pociągów na tej trasie Piła-Szczecinek został wstrzymany na ponad trzy godziny.

Więcej o:
Komentarze (60)
Wielkopolska. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje dwóch 20-latków
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 26 razy 20

  "Z niewiadomych przyczyn pod nadjeżdżający pociąg wjechał samochód osobowy"
  Jak to niewiadomych? Kierowcą był idiotą i tyle.
  Inna opcja, to że pociąg złośliwie i po cichu się zakradł i specjalnie w niego uderzył - tylko jakoś wydaje mi się nieco mniej prawdopodobna.

 • mo.ye

  Oceniono 18 razy 18

  Ze zdjęć wynika, że przejazd z dobrą widocznością. Nie wiem co tu nie zadziałało. Głośna muza? Wciągająca rozmowa? Pokazywanie czegoś na telefonie? Akcja typu "ja nie zdążę?"... Nie wiem...

 • plastikpiokio

  Oceniono 15 razy 9

  znowu gimbaza pijana ????? to samochód wjechał pod jadący pociąg a nigdy nie zdarza się odwrotnie a to z tej prostej przyczyny że po drogach pociągi nie jezdzą i to samochód jest ZAWSZE intruzem .

 • ggargi

  Oceniono 15 razy 9

  To nie jest tragiczny wypadek tylko selekcja naturalna ...

 • lynx4

  Oceniono 6 razy 6

  Obejrzałem sobie ten przejazd. Widoczność z obu stron po kilkaset metrów w każdym kierunku. Musieli być albo kompletnie pijani, albo ślepi i głusi, bo przecież przed każdym przejazdem pociąg ryczy syreną.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Może trzeba zajrzeć w dokumenty, czy ci ludzie zdali egzamin na prawo jazdy czy prawo jazdy załatwili sobie po znajomości. Przecież takie informacje POWALAJĄ niemal każdego dnia:
  -nie widział przejazdu kolejowego
  -nie zareagował na czerwone światło
  -oznakowane przejście dla pieszych nie wywołuje reakcji u kierowcy,
  -piesi na przejściach dla pieszych, to "zło konieczne" i najlepiej gdyby byli ptakami,
  -liczniki w samochodach traktowane, jako kolorowy gadżet,
  -niestety i głowy służące TYLKO do noszenia czapki i kapelusza.

  -

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 9 razy 5

  Dla rodzin to smutne zdarzenie, a w skali kraju to tylko drobny uszczerbek liczebnosci suwerena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX