Pies, który jeździł koleją, został odnaleziony. Mercedes zaginął w sylwestrową noc

Owczarek niemiecki o imienieu Mercedes został pozostawiony bez opieki w sylwestrowy wieczór w pociągu relacji Gliwice-Częstochowa. Poszukiwania właściciela czworonoga zakończyły się sukcesem.

W wieczór sylwestrowy gubi się wiele zwierząt, które wystraszone są przez wybuchy petard i fajerwerków. Mercedes został jednak znaleziony w pociągu przed północną. Nie wiadomo, dlaczego zwierze pozostawione zostało bez opieki.

>>> W Sylwestra wiele zwierząt gubi się i nie może wrócić do domów. Zobacz dlaczego:

Zobacz wideo

Pies sprawiał problemy pasażerom i personelowi. Próbowano wysadzić go na jednej ze stacji, ale owczarek nie dawał za wygraną. W końcu psem zaopiekował się jeden z pasażerów. Mężczyzna,  który tymczasowo przygarnął psa rozpoczął poszukiwania właściciela. "Brat ofiarował mu nocleg w Sylwestra, bo poszedł za nim jak za swoim... Cichy, ciepły kąt w huczną, fajerwerkową noc, ale pewnie tęskni za prawdziwym właścicielem" - napisała na Facebooku siostra mężczyzny.

Nie trzeba było długo czekać. W czwartek znalazł się właściciel psa. "Z radością informujemy, że owczarek, który podróżował naszymi pociągami, wrócił już do swojego właściciela. Jest szczęśliwy. Kazał podziękować, że dzięki Wam wrócił do domu" - napisały Koleje Śląskie na swoim profilu na Facebooku.

Więcej o: