Wiedzimin, Joint, Pipa i Nutella - takie imiona w 2019 r. chcieli nadać swoim dzieciom rodzice w Katowicach

Z ostatnich statystyk Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach wynika, że w 2019 roku najczęściej nadawanymi imionami w tym mieście były Jan i Zuzanna. Rodzice nadawali swoim dzieciom także rzadkie imiona takie jak: Malina, Merida czy Wiedzimin.
Zobacz wideo

Jak podaje portal mojekatowice.pl Jan był najczęściej nadawanym imieniem męskim w 2019 roku w Katowicach. Imię to wybrano aż 147 razy. Tyle samo dziewczynek otrzymało imię Zuzanna - tym samym zdobywając pierwsze miejsce, wśród najbardziej popularnych imion żeńskich w 2019 roku.

Jan i Zuzanna najpopularniejszymi imionami w Katowicach. W tym roku urodzili się także Merida, Sofija czy Wiedzimin

- Warto zauważyć, że po raz pierwszy od 20 lat Jakub przestał być najpopularniejszym imieniem dla chłopców. Spadł na trzecią pozycję tuż za Franciszkiem. Z kolei najpopularniejszy w Polsce Antoni zajął w Katowicach czwartą pozycję. Do pierwszej dziesiątki, na ósme miejsce, po raz pierwszy awansował Leon. (...) Jako ciekawostkę można podać, że ani razu nie nadano imienia Krystyna czy Barbara, które kiedyś w naszym mieście były popularne - powiedział kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach Mirosław Kańtor.

Najpopularniejsze imiona żeńskie w 2019 roku w Katowicach to kolejno: Zuzanna, Hanna, Alicja, Zofia, Julia, Maja, Emilia, Lena, Pola i Amelia. Z kolei najpopularniejsze imiona męskie to: Jan, Franciszek, Jakub, Antoni, Filip, Szymon, Aleksander, Leon, Adam i Mikołaj. W Katowicach nadane zostały także rzadko spotykane imiona dla dziewczynek jak Merida, Malina i Sofija, czy dla chłopców Alp, Horyw, Wiedzimin i Wiliam. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach w 2019 roku odmówił nadania dzieciom następujących imion: Joint, Koka, Nutella, Nirvana, Pipa, Rambo czy Batman.

Więcej o: