Wiedzimin, Joint, Pipa i Nutella - takie imiona w 2019 r. chcieli nadać swoim dzieciom rodzice w Katowicach

Z ostatnich statystyk Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach wynika, że w 2019 roku najczęściej nadawanymi imionami w tym mieście były Jan i Zuzanna. Rodzice nadawali swoim dzieciom także rzadkie imiona takie jak: Malina, Merida czy Wiedzimin.
Zobacz wideo

Jak podaje portal mojekatowice.pl Jan był najczęściej nadawanym imieniem męskim w 2019 roku w Katowicach. Imię to wybrano aż 147 razy. Tyle samo dziewczynek otrzymało imię Zuzanna - tym samym zdobywając pierwsze miejsce, wśród najbardziej popularnych imion żeńskich w 2019 roku.

Jan i Zuzanna najpopularniejszymi imionami w Katowicach. W tym roku urodzili się także Merida, Sofija czy Wiedzimin

- Warto zauważyć, że po raz pierwszy od 20 lat Jakub przestał być najpopularniejszym imieniem dla chłopców. Spadł na trzecią pozycję tuż za Franciszkiem. Z kolei najpopularniejszy w Polsce Antoni zajął w Katowicach czwartą pozycję. Do pierwszej dziesiątki, na ósme miejsce, po raz pierwszy awansował Leon. (...) Jako ciekawostkę można podać, że ani razu nie nadano imienia Krystyna czy Barbara, które kiedyś w naszym mieście były popularne - powiedział kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach Mirosław Kańtor.

Najpopularniejsze imiona żeńskie w 2019 roku w Katowicach to kolejno: Zuzanna, Hanna, Alicja, Zofia, Julia, Maja, Emilia, Lena, Pola i Amelia. Z kolei najpopularniejsze imiona męskie to: Jan, Franciszek, Jakub, Antoni, Filip, Szymon, Aleksander, Leon, Adam i Mikołaj. W Katowicach nadane zostały także rzadko spotykane imiona dla dziewczynek jak Merida, Malina i Sofija, czy dla chłopców Alp, Horyw, Wiedzimin i Wiliam. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach w 2019 roku odmówił nadania dzieciom następujących imion: Joint, Koka, Nutella, Nirvana, Pipa, Rambo czy Batman.

Więcej o:
Komentarze (117)
Wiedzimin, Joint, Pipa i Nutella - takie imiona w 2019 r. chcieli nadać swoim dzieciom rodzice w Katowicach
Zaloguj się
 • klapa-ucjusz

  Oceniono 24 razy 18

  Joint, Koka, Nutella, Pipa, Rambo... ledwo nowy rok się zaczął a widzę, że rodziny 500+ znowu w natarciu

 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy 17

  Jaką trzeba być intelektualną pipą, by chcieć nadać takie imię córce. Bo w to, że mamusia jest wielbicielką twórczości Pietro Aretino, to raczej NIE uwierzę :-)

 • koment22

  Oceniono 15 razy 15

  Pipa Kowalska. W sumie nawet praktyczne, przyszły mąż od razu będzie wiedział z kim ma do czynienia :D

 • fafik.laciaty

  Oceniono 25 razy 13

  Japrdle. Nazwać dziecko Wiedźmin... Powinien być przepis taki, że jeżeli rodzice przychodzą z pomysłem nadania kretyńskiego imienia pokroju Joint czy Pipa, to dziecko im się odbiera a ich sterylizuje, żeby głupoty w świecie więcej nie szerzyli.

 • hm.m.m

  Oceniono 13 razy 11

  Fakt że ktoś podjął próbę nadania dzieciakowi imienia typu joint czy koka wskazują, że na posiadanie dziecka powinna być licencja.
  Nie każdy nadaje się na rodzica.

 • krysiek7

  Oceniono 11 razy 9

  Joint, Koka, Nutella… kiepskie imię dla zwierzaka, tym bardziej dla dziecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX