Janusz M. miał oszukać Skarb Państwa na 50 mln zł. Wpadł we Włoszech. Wszystko przez zdjęcia partnerki

W Wigilię na ranem w San Dona di Piave we Włoszech zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Janusza M. Mężczyzna jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy i narażenie Skarbu Państwa na 50 mln zł strat. Dotychczas skutecznie się ukrywał. Wpadł przez zdjęcia zamieszczane przez swoją partnerkę w mediach społecznościowych, dzięki którym policjanci ustalili miejsce przebywania pary.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała, że w wigilijny poranek w San Dona di Piave, niedaleko Wenecji we Włoszech zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 60-letniego Janusza M. W akcji uczestniczyli policjanci z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji międzynarodowego kanału ENFAST, którzy współpracowali z włoskimi organami ścigania.

>>> Piastów. 44-letni Ukrainiec został zatrzymany przez policjantów w sprawie dotyczącej rozboju z użyciem broni

Zobacz wideo

Szukano go w całej Europie. Wpadł, bo jego partnerka była aktywna w sieci

Janusz M. jest podejrzany m.in o kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa podatkowe na kwotę nie mniejszą niż 50 mln zł. Wiedział, że jest poszukiwany i dotychczas skutecznie się ukrywał. Funkcjonariusze wpadli na jego trop dzięki aktywności w sieci towarzyszącej mu partnerki - 25-letniej Pauliny P., która również została zatrzymana. Kobieta chwaliła się w mediach społecznościowych wystawnym życiem i zdjęciami z luksusowych wycieczek.

60-latek nie stronił od luksusu i oprócz kilku sportowych i bardzo drogich samochodów korzystał z równie luksusowych łodzi. Cena jednej z nich to co najmniej kilka milionów złotych

- relacjonują policjanci, dodając, że Janusz M. "był bardzo zaskoczony" i zupełnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Zatrzymany Janusz M.Zatrzymany Janusz M. Fot. Policja.pl

Partnerka zatrzymanego Janusza M. Parę wydały zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowychPartnerka zatrzymanego Janusza M. Parę wydały zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych fot. Policja.pl

Więcej o: