Sondaż. Jakie są największe problemy w kraju? Najczęściej wskazywane to służba zdrowia i sądownictwo

Sondaż SW Research przeprowadzony dla portalu rp.pl wskazał problemy, które według Polaków powinny zostać rozwiązane w 2020 roku. W pierwszej kolejności rządzący powinni zająć się poprawą służby zdrowia i sądownictwa.

>> Służba zdrowia. Na co najczęściej narzekają Polacy? Kolejki to nie jedyna bolączka >>

Zobacz wideo

Sondaż przeprowadzony na zlecenie rp.pl przez SW Research daje odpowiedź na pytanie, jakie sprawy według Polaków wymagają najpilniejszej poprawy w nadchodzącym roku. Ankietowani mogli wybrać tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi.

Sondaż priorytetów na 2020 rok: służba zdrowia do pilnej poprawy

41 procent badanych wskazało, że najpilniejsza poprawa powinna dotyczyć ochrony zdrowia. Na drugim miejscu, z również wysokim wynikiem, znalazło się sądownictwo. Poprawę w tej dziedzinie wskazało 21 procent ankietowanych. Podium problemów zamyka polska gospodarka, która według 9,4 procent respondentów wymaga pilnych mian.

Wcześniej dziennikarze "Rzeczpospolitej" podali, że w 2020 roku swój protest planują rezydenci. Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (PR OZZL) chce renegocjować porozumienie podpisane w 2018 roku z Ministerstwem Zdrowia. Wśród nowych postulatów ma znaleźć się jeszcze wyższe podniesienie nakładów na służbę zdrowia oraz podwyższenie płac. 

Więcej o: