Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 5 stycznia sklepy będą otwarte?

Od 2020 roku zaczęły obowiązywać inne zasady dotyczące wyznaczania terminów niedziel handlowych. Niedziela bez zakazu handlu będzie od teraz ustalana maksymalnie iedem razy w ciągu całego roku.

Na samym początku obowiązywały dwie, a później jedna niedziela handlowa w miesiącu. Teraz ustawodawca prowadził jeszcze większe ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i dni świąteczne.

Niedziele handlowe 2020. Czy 5 stycznia wypada niedziela handlowa?

5 stycznia nie wypada niedziela handlowa, w związku z czym zamknięte będą sklepy oraz centra handlowe. W niedzielę można robić zakupy jedynie w placówkach, które nie zostały objęte zakazem handlu. Są to: apteki, kawiarnie, cukiernie, stacje benzynowe, kwiaciarnie, placówki pocztowe oraz sklepy gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Od tego roku niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku i będą związane z terminami ważnych świąt kościelnych czy państwowych. Jeśli jednak święta te będą wypadały w niedzielę - to automatycznie przepada wtedy niedziela handlowa. Zgodnie z założeniami ustawy od 2020 roku niedziela handlowa będzie wypadać:

 • 26 stycznia 2020
 • 5 kwietnia 2020
 • 26 kwietnia 2020
 • 28 czerwca 2020
 • 30 sierpnia 2020
 • 13 grudnia 2020
 • 20 grudnia 2020
Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 5 stycznia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • kris123511

  Oceniono 5 razy 3

  I dlatego przestańcie co tydzień zadawać to durne pytanie .. wystarczy raz napisać to, co mielicie az do znudzenia :
  Zgodnie z założeniami ustawy od 2020 roku niedziela handlowa będzie wypadać:
  26 stycznia 2020
  5 kwietnia 2020
  26 kwietnia 2020
  28 czerwca 2020
  30 sierpnia 2020
  13 grudnia 2020
  20 grudnia 2020

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  "...będzie od teraz ustalana maksymalnie iedem razy..."
  "Teraz ustawodawca prowadził jeszcze większe ograniczenia..."
  NPK, idź do szkoły uczyć się pisać!
  I nie wku*wiaj ludzi!

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  NPK, baranie jeden, przestań!!!
  "Teraz ustawodawca prowadził jeszcze większe ograniczenia..." - prowadził!???
  Przestań wku*wiać ludzi tymi swoimi wypocinami z mnóstwem błędów!!!

 • artur0121

  Oceniono 1 raz 1

  Iedem razy? A ile to po naszemu?

 • abdank2736

  Oceniono 2 razy 0

  To jakaś paranoja jest. Kacze ku...two zatrudnia władzę ustawodawczą do decydowania kiedy właściuciel otworzy swój sklep i ile ludzi zatrudni. To są kundle kaczyńskiego, kóry chce tak mieszać, by wyprowadzić Polskę z UE. Sam się boi, więc robi wszystko, by załatwić to rękami samej Unii

 • tomasz20

  Oceniono 2 razy 0

  Nie może być religia nazywana lekcją. To jest indoktrynacja sekty. Zwykłe ogłupianie i oszukiwanie społeczeństwa gdzie np.wciska się rzeczy nieprawdziwe np.to,że świat powstał siedem dni. W normalnym kraju oszustów zamyka sie albo w więzieniu albo w szpitalu.

 • beor

  Oceniono 3 razy -1

  Lead: "Niedziela bez zakazu handlu będzie od teraz ustalana maksymalnie >>>iedem<<< razy w ciągu całego roku."
  Tekst: "Teraz ustawodawca >>>prowadził<<< jeszcze większe ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i dni świąteczne."
  Gimbaza nie formie? Jeszcze problemy po sylwestrze?

 • ada_ko

  Oceniono 4 razy -2

  Wszystkie niedziele powinny być niehandlowe, a w soboty sklepy otwarte do 13.00. I zakaz sprzedaży gazety wyborczej. Ale to już niedługo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX