Kielce: autobus miejski uderzył w latarnię. Nie żyje 64-letni kierowca

W Kielcach autobus komunikacji miejskiej zjechał na pas zieleni i uderzył w latarnię. Poszkodowany w wypadku został kierowca tego pojazdu, który mimo akcji reanimacyjnej zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Zobacz wideo

Jak podaje portal kielce.naszemiasto.pl do wypadku doszło po godzinie 5 rano. Autobus jechał ulicą Jagiellońską, w kierunku Krakowskiej w Kielcach. Przed skrzyżowaniem z ulicą Kołłątaja autobus zjechał na pas zieleni, otarł się o drzewo i uderzył w latarnię.

Tragiczny wypadek w Kielcach: nie żyje 64-letni kierowca autobusu miejskiego

- Prócz 64-letniego kierowcy jechało nim dwóch pracowników miejskiej komunikacji. Pierwsze ustalenia wskazują, że 64-latek najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą - przekazał Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Po akcji reanimacyjnej 64-latek został przewieziony do szpitala. Po godzinie szóstej rano policja otrzymała informację, że mężczyzny nie udało się uratować. Jak ustalili dziennikarze "Wyborczej" w wypadku udział brał autobus linii nocnej N1, który wracał do zajezdni.

Policja bada już okoliczności tego zdarzenia. - Sprawdzamy dokumenty kierowcy, jednak jestem pewna, że wszystkie są w porządku. Bardzo tego pilnujemy - powiedziała na antenie Radia Kielce prezes MPK Elżbieta Śreniawska.

Więcej o: