19-latek z Turku usłyszał zarzut zabójstwa swojego 9-letniego brata. "Nie przyznał się do winy"

Wielkopolska. 19-letni Maciej J, który zaatakował nożem swojego 9-letniego brata Adama, usłyszał zarzut zabójstwa. Nastolatek nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej informowano, że rzucił się na brata z nożem po tym, jak pokłócili się o komputer.

W czwartek 2 stycznia 19-letni Maciej J. usłyszał zarzut zabójstwa swojego 9-letniego brata. Do tragedii doszło 31 grudnia w Turku w województwie wielkopolskim - policję wezwano do awantury domowej na Osiedlu Wyzwolenia. Po przyjeździe na miejsce policjanci znaleźli w jednym z pokojów ciało 9-latka. Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że między braćmi doszło do kłótni o dostęp do komputera. Wtedy 19-latek miał chwycić za nóż i parokrotnie dźgnąć 9-letniego brata Adama nożem kuchennym w brzuch i klatkę piersiową. Chłopiec zmarł na miejscu.

Turek. 19-latek z zarzutem zabójstwa 9-letniego brata

Za zarzut zabójstwa Maciejowi J. grozi od 8 lat do dożywotniego więzienia. - 19-latek nie przyznał się do winy i skorzystał z możliwości nieskładania wyjaśnień - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda. Jak dodała, jeszcze w czwartek prokuratura złoży do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla Macieja J. 

Prokuratura nie komentuje doniesień medialnych na temat motywu zabójstwa. Informuje jedynie, że na miejscu zabezpieczono nóż kuchenny z rękojeścią, na którym były ślady "przypominające świeżą krew", a  9-latek zmarł śmiercią nagłą, w wyniku odniesionych obrażeń. Po zdarzeniu od 19-letniego Macieja J. pobrano próbki krwi do badań na obecność środków odurzających - ich wynik nie jest jeszcze znany. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Więcej o:
Komentarze (13)
19-latek z Turku usłyszał zarzut zabójstwa swojego 9-letniego brata. "Nie przyznał się do winy"
Zaloguj się
 • fafik.laciaty

  Oceniono 8 razy 8

  Podobno 17 ciosów mu zadał. Tu raczej nie chodziło o komputer. Przy takiej brutalności czynu to mi wskazuje na jakiś gotujący się, długotrwały konflikt pomiędzy rodzeństwem - w końcu starszy eksplodował.

 • Przemek Swat

  Oceniono 11 razy 5

  A przecież do kościoła chodził on i cała rodzina.....
  Mówił z telewizora pan radny.
  Psu na budę taka religia.
  Teraz za pisu kościoły się zamieniły głównie w polityczną tubę propagandową partii rządzącej i żadnej funkcji edukacyjnej młodzieży nie spełniają, ani nigdy nie spełniały.

 • nikodem777

  Oceniono 5 razy 5

  "W czwartek 2 stycznia 19-letni Maciej J. usłyszał zarzut zabójstwa swojego 9-letniego brata. Do tragedii doszło 31 stycznia w Turku w województwie wielkopolskim..." - zdecydujcie się o jakim miesiącu piszecie.

 • pigwa_polska

  Oceniono 4 razy 4

  Słychać było awanturę i z tego powodu przysłano policję.
  W areszcie i w więzieniu nie ma gier komputerowych.

 • koment22

  Oceniono 5 razy 3

  31 grudnia to Sylwester, zapewne chłopaczyna uświadomił sobie, że jest przegrywem, bo wszyscy jego rówieśnicy już się stroją na imprezy, mają dziewczyny i życie towarzyskie. Chciał zagłusić swe odczucia grą komputerową, młody się postawił i czar goryczy się przelał - sięgnął po nóż i wyładował się.

 • prez_s10

  Oceniono 3 razy -3

  Nie może dostać dożywocia! Jest młodociany, więc zgodnie z przepisami maksymalnie 25 lat pozbawienia wolności!

 • poochojek

  Oceniono 11 razy -5

  jak celebryta pijaczek wyebal sie w motorowce na Mazurach to wylonczaliscie komentarze.
  No nie ma co obiektywizm GWna

 • reksoall

  Oceniono 11 razy -11

  żal obydwu chłopaków, dla rodziców tragedia olbrzymia, a wszystko przez internet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX