Sondaż: Jarosław Kaczyński jednocześnie najlepszym i najgorszym politykiem 2019 roku

Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie "Super Expressu" dał zadziwiający wynik. Polacy wybierając najlepszego i najgorszego polityka 2019 roku wskazali tę samą osobę - prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

Sondaż przeprowadzony został przez Instytut Badań Pollster. W nim ankietowani zostali zapytani o to, który z polityków jest przez nich oceniany najgorzej, a którego uznaliby za najlepszego w 2019 roku. Jak się okazuje najwyższe miejsca w obydwu rankingach zdobył Jarosław Kaczyński.

Sondaż dla "SE": Jarosław Kaczyński najlepszym i najgorszym politykiem 2019 roku

15 procent badanych zagłosowało na prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazując go najlepszym politykiem 2019 roku. Taki sam wynik uzyskał prezydent Andrzej Duda. Na podium znalazło się także miejsce dla byłego premiera Donalda Tuska, którego pozytywnie ocenia 14 procent ankietowanych. Dalej najlepszymi politykami uznani zostali: premier Mateusz Morawiecki (13 proc.), Robert Biedroń (6 proc.), Borys Budka (5 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (4 proc.), Adrian Zandberg (4 proc.). Po 2 procent głosów otrzymali Janusz Korwin-Mikke, Patryk Jaki, kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska i Grzegorz Braun.

Najgorszym politykiem 2019 roku, z liczbą 39 procent, uznany został Jarosław Kaczyński. Tuż za nim jest Grzegorz Schetyna, którego wskazało 22 procent badanych. Podium zamyka ponownie Donald Tusk, na którego zagłosowało 7 procent ankietowanych. Najgorszymi politykami 2019 roku uznano kolejno także Andrzeja Dudę (5 proc.) i Borysa Budkę (4 proc.). Po 2 procent głosów zdobyli Zbigniew Ziobro, Krystyna Pawłowicz, Robert Biedroń i Mateusz Morawiecki.

W poprzednim sondażu dla "SE" wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może nadal cieszyć się dużym poparciem wyborców. Gdyby wybory odbyły się w grudniu, obecna partia rządząca zyskałaby 43,45 procent głosów. Na 25,51 procent mogliby liczyć politycy Koalicji Obywatelskiej, a na 14,39 procent kandydaci z ugrupowania Lewicy (SLD, Wiosna, Razem). Dalej znalazły się także: PSL-Kukiz'15 - 8,10 procent i Konfederacja - 8,03 procent.

Więcej o:
Komentarze (66)
Sondaż: Jarosław Kaczyński jednocześnie najlepszym i najgorszym politykiem 2019 roku
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 36 razy 24

  Jarosław Kaczyński NAJWIĘKSZYM ZDRAJCĄ I ŁAJDAKIEM WŁASNEJ OJCZYZNY, JAKIEGO POLSKA ZIEMIA NOSIŁA!

 • jurek4491

  Oceniono 30 razy 20

  Nie pokazujcie tej mordy bo się rzygać chce .
  Największy wróg naszego kraju jakiego ta ziemia nosiła od zakończenia II wojny światowej .

 • maaac

  Oceniono 20 razy 14

  Co to znaczy "najlepszy polityk"? Jak ktoś jest "sprawny w te klocki" i często stawia na swoim ale stosuje metody typu Frank Underwood (a nawet gorsze) i liczy się dla niego ja i tylko ja (TKM) i jest dla tego celu zniszczyć nawet własny kraj? To on jest "najlepszy" czy "najgorszy"?

 • wernyh

  Oceniono 13 razy 11

  PiS - Putin ich Szefem.

 • stemp10

  Oceniono 17 razy 11

  To już jest inwalida nie polityk, można spokojnie mówić już o nim w czasie przeszłym

 • przyzwyczajony

  Oceniono 12 razy 10

  Bardziej jednak wygrał w konkursie na najgorszego, skoro aż 39% głosów, w stosunku do zaledwie 15% w konkursie na najlepszego. Pewnie na Białorusi Łukaszenka też wygrałby w obu konkursach, bo tam zdaje się innych polityków nie mają.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 11 razy 9

  Jarek jeszcze wstawi sobie zęby i będzie chłopak jak malowany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX