Sąd ogłosi wyrok w procesie Gersdorf kontra Piotrowicz. I prezes SN domaga się przeprosin

W czwartek o godz. 13 w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadnie wyrok w procesie, który byłemu posłowi PiS, a obecnie sędziemu Trybunału Konstytucyjnego Stanisławowi Piotrowiczowi wytoczyła I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia SN Krzysztof Rączka. Sprawa ma związek z wypowiedzią Piotrowicza sprzed półtora roku.

Proces cywilny, który Stanisławowi Piotrowiczowi wytoczyli I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka, ruszył w grudniu. Oskarżyli Piotrowicza o naruszenie dóbr osobistych, domagając się jednocześnie przeprosin w mediach oraz wpłacenia 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. To reakcja na słowa Piotrowicza z sierpnia 2018 roku.

Warszawski sąd okręgowy ma wydać orzeczenie w tej sprawie w czwartek o godz. 13.

Zobacz także: Tadeusz Cymański o Stanisławie Piotrowiczu i Krystynie Pawłowicz w TK

Zobacz wideo

Stanisław Piotrowicz nie chciał sprostować słów o "sędziach złodziejach"

W sierpniu 2019 r. podczas obrad nowej Krajowej Rady Sądownictwa, która miała zarekomendować kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, doszło do demonstracji, w której brali udział m.in. członkowie ruchu Obywatele RP. Ówczesny poseł PiS Stanisław Piotrowicz skomentował tę manifestację, mówiąc, że "nie może być takiej sytuacji, by garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego". Dopytywany przez dziennikarzy o to, jakie przywileje ma na myśli, powiedział, że chodzi m.in. o to, aby "sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej". 

Słowa Stanisława Piotrowicza wywołały oburzenie wielu sędziów, w tym I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

- Ja to odbieram jako oskarżenie wobec sędziów Sądu Najwyższego, że nazwał wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, w tym mnie, jako złodziejkę. (Zarzucę mu - red.) naruszenie dóbr osobistych, moich, godności zawodowej. No co to jest? Że oni wymieniają, bo złodziejka jestem? - mówiła w RMF FM dzień po kontrowersyjnej wypowiedzi Stanisława Piotrowicza Małgorzata Gersdorf.

Stanisław Piotrowicz tłumaczył, że nigdy nie powiedział nic obraźliwego pod adresem I Prezes Sądu Najwyższego, i że nie chodziło mu o ogół sędziów SN.

- Te słowa odnosiły się do przypadków kradzieży dokonanych przez sędziów, a pokazanych i napiętnowanych przez media. Miałem na myśli to, że oni nie zostali ukarani w sposób właściwy i dlatego konieczna jest zmiana, jeśli chodzi o postępowania dyscyplinarne - mówił w rozmowie z PAP.

Więcej o:
Komentarze (60)
Sąd ogłosi wyrok w procesie Gersdorf kontra Piotrowicz. I prezes SN domaga się przeprosin
Zaloguj się
 • darek655

  Oceniono 54 razy 52

  Prokurator Stanu Wojennego w Polsce idolem wyborców PIS i wzorem do naśladowania dla całej PRAWICY.

 • nowyemeryt

  Oceniono 36 razy 36

  Ten facet to wizytówka firmowa PIS taki historyczny sojusz z PZPR!!

 • zakrzyczny

  Oceniono 36 razy 34

  grzeczniejszych od Piotrowicza, w czasach świetności Rzeczypospolitej, wbijano na pal ;)

 • Paweł

  Oceniono 35 razy 31

  Żeby taka komunistyczna szmata jak towarzysz piotrowicz byli twarzami nowych reform...A debile dalej głosują na PiS.

 • goldberg

  Oceniono 26 razy 26

  przypomnijcie mi co robił ksiądz wkladajacy palce w pochwy małych dziewczynek ? prowadził bioenergoterapię ? rozdawał "ciumki" ? "ubogacał" ?

 • norton2

  Oceniono 23 razy 23

  wiadomo że to "coś" to bydle !

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 21 razy 21

  No proszę...
  Komunista z PiS, her Piotrowicz, domaga się "sprawiedliwości społecznej. A jak żeś komunistyczna świnio oskarżał w latach `80-tych ówczesną opozycję i nie zostałeś z tego rozliczony to myślisz że ci się uda z tego wyłgać???
  Skoro ludzie właściwie ocenili Jankowskiego i utrącili jego pomnik, to możesz być pewien, że i na ciebie przyjdzie pora. Wystarczy że PiS straci władzę...
  Może cię nie powieszą ale Bóg raczy wiedzieć co ci ludziezrobią.

 • C ZA

  Oceniono 23 razy 21

  Ależ nisko upadł ten kraj skoro sędzią TK jest taka bolszewicka kanalia i taki amator. Bo tylko totalny nieudacznik i amator może w pozycji sędziego tak głupio się wypowiadać i tak głupio wykręcać. Z kontekstu wynika przecież jednoznacznie, że nie mówił o konkretnych pojedynczych sędziach skazanych za kradzież tylko o innych sędziach, którzy blokowali postanowienia..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX