W kieszeni kurtki kupionej w lumpeksie znalazł plik banknotów. Przekazał je policjantom

"Składamy Panu wyrazy uznania i podziękowania za godną naśladowania postawę. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywatorem dla innych osób" - napisali policjanci z Żywca do mężczyzny, który zgłosił się na komendę z plikiem banknotów znalezionych w kupionej przez niego kurtce.

Okres świąt i początek nowego roku zachęca do odkupienia win i błędów oraz poprawienia złych zachowań i przyzwyczajeń. Jak zapewniają policjanci z Żywca, opisana przez nich historia uczciwego znalazcy może poruszyć nasze sumienia.

Uczciwy znalazca z Żywca

W sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu zgłosił się 58-letni mężczyzna. Powiedział, policjantom, że w jednym ze sklepów z używaną odzieżą kupił zimową kurtkę. Gdy ją założył, coś zaczęło go uwierać. Ku swojemu zaskoczeniu w jednej z kieszeni znalazł zwinięty plik banknotów.

Mężczyzna nie zastanawiał się ani chwili i od razu przyjechał do żywieckiej komendy policji, gdzie pieniądze przekazał mundurowym. Policjanci już rozpoczęli ustalanie właściciela pieniędzy.

Składamy Panu wyrazy uznania oraz podziękowania za godną naśladowania postawę. Mamy wielką nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się i podejmą właściwą decyzję

 - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

>>> Polacy pomagają na całym świecie. Zobacz co robią nasi rodacy w Libanie:

Zobacz wideo
Więcej o: